Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

​Klub szóstej ligi odmówił wypożyczenia boiska... Realowi Madryt

Real Madryt, który zmierzy się 9 sierpnia w norweskim Trondheim z Sevillą w meczu o Superpuchar UEFA, poprosił lokalny klub szóstej ligi o wypożyczenie boiska na trening. Spotkał się jednak z odmową z powodu zajęć szkółki piłkarskiej w tym samym czasie.

Klub Malvik IL gra w szóstej lidze, lecz posiada jedno z najlepszych boisk w Norwegii, położone w dodatku nad fiordem w odległości 15 minut od stadionu Lerkendal, gdzie odbędzie się mecz.

Real zwrócił się do klubu o udostępnienie boiska na trening 8 sierpnia, lecz tego dnia rozpoczną się zajęcia szkółki piłkarskiej dla dzieci.

Wiceprezes Malviku Frode Forbord wyjaśnił na antenie telewizji NRK, że nie ma znaczenia kto chciał skorzystać z boiska, ponieważ ważniejsze są dzieci i nie byłoby etyczne odwołać ich zajęć tylko z racji prestiżu zainteresowanego.

Reklama

"W szkółce będzie przez pięć dni trenować 270 dzieci i nie możemy im po prostu powiedzieć, żeby tego dnia nie przyjeżdżały, ponieważ na ich boisku trenować będą prawdziwi piłkarze" - powiedział.

Podkreślił, że istniała jednak możliwość pogodzenia interesów obu klubów. "Zaproponowaliśmy Hiszpanom trening, z naszymi dziećmi na trybunach. Real jednak kategorycznie odmówił, chcąc mieć boisko zamknięte i bez żadnych widzów" - zaznaczył Forbord.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje