Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

Josep Bartomeu: Barcelona chce pozyskać Paula Pogbę

Paul Pogba otwiera transferową listę życzeń Barcelony - przyznał szef katalońskiego klubu Josep Bartomeu.

Barcelona ma za sobą kapitalny sezon - zdobyła mistrzostwo Hiszpanii, krajowy puchar i wygrała Ligę Mistrzów. Kataloński gigant wciąż jednak pracuje nad kolejnymi wzmocnieniami składu, nawet mimo ciążącego na nim zakazu transferowego.

"Duma Katalonii" nie może przeprowadzać transferów do 1 stycznia 2016 roku, co jest karą za złamanie regulaminu przy pozyskiwaniu zawodników poniżej 18. roku życia.

Pomimo tego, prezydent klubu przyznał, że Barca pracuje nad kolejnymi wzmocnieniami. "To prawda, że Pogba jest na szczycie listy naszych życzeń. Oczywiście jesteśmy nim zainteresowani, ale nie mogę powiedzieć niczego więcej. Zabroniono nam pozyskiwania piłkarzy do stycznia, więc nie mogę o tym rozmawiać" - powiedział Josep Bartomeu.

Reklama

Młody Francuz jest jednym z najbardziej perspektywicznych piłkarzy i Barcelona nie jest jedynym wielkim klubem, który chciałby go pozyskać. Zachodnie media wielokrotnie podkreślały w ostatnich miesiącach, że transfer Pogby może być największym wydarzeniem najbliższego okienka. Tymczasem prezes Juventusu Giuseppe Marotta przekonuje, że gwiazda zespołu pozostanie w Turynie na kolejny sezon.

"Juventus chce wygrać Ligę Mistrzów w przyszłym sezonie i Pogba jest ważnym zawodnikiem. Pozostanie tutaj na kolejny sezon. Jestem tego pewien. Na sto procent" - podkreślił Marotta.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL