Dziennik Barcy i Realu

Iker Casillas złamał kość lewej dłoni

Bramkarz reprezentacji Hiszpanii i Realu Madryt Iker Casillas złamał kość lewej dłoni podczas środowego meczu o Puchar Króla na wyjeździe z Valencią - poinformował w czwartek stołeczny klub. Jego przerwa może potrwać nawet dwa miesiące.

W 17. minucie gry Casillas, w walce o piłkę, został przypadkowo kopnięty przez kolegę z zespołu Alvara Arbeloę. Po tym zdarzeniu z grymasem bólu opuścił boisko. Zastąpił go Antonio Adan.

Casillas złamał pierwszą kość śródręcza. Rekonwalescencja bramkarza może potrwać nawet osiem tygodni, więc na pewno nie zagra w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. 13 lutego Real podejmie na Santiago Bernabeu Manchester United.

Rewanżowy mecz w Walencji zakończył się remisem 1-1, dającym "Królewskim" awans do półfinału. W Madrycie podopieczni Jose Mourinha wygrali z tym przeciwnikiem 2-0 i w kolejnej fazie zmierzą się ze zwycięzcą pary Malaga - Barcelona.

Jeśli "Duma Katalonii" awansuje to Casillas nie będzie mógł wziąć udziału w Gran Derbi w Pucharze Króla. Terminy półfinałów to 30 stycznia i 27 lutego.

Opuści też pięć meczów w Primera Division: z Getafe CF (27 stycznia), Granada CF (2 lutego), Sevilla FC (9 lutego), Rayo Vallecano (17 lutego) i Deportivo La Coruna (24 lutego). Ligowe Gran Derbi zaplanowano na 3 marca i w klubie mają nadzieję, że jeśli rehabilitacja będzie szybka, to do tego czasu uda się postawić Casillasa na nogi.

Tym bardziej, że 5 marca "Królewskich" czeka rewanż z "Czerwonymi Diabłami" w Lidze Mistrzów.