Dziennik Barcy i Realu

Iker Casillas: Walczę o powrót do jedenastki

Iker Casillas robi wszystko, by wrócić do pierwszej jedenastki Realu Madryt. Według hiszpańskiej gazety "AS" bramkarz "Królewskich" wystąpi w niedzielnym meczu z Realem Sociedad San Sebastian na Santiago Bernabeu.

Podopieczni Jose Mourinha słabo spisują się w tym sezonie Primera Division. Po 17 kolejkach tracą już 16 punktów do liderującej FC Barcelona, a w tabeli wyprzedza ich jeszcze lokalny rywal - Atletico.

W ostatnim meczu ubiegłego roku przegrali na wyjeździe z Malaga CF 2-3, ale więcej niż o porażce Realu mówiło się o tym, że portugalski trener posadził na ławce rezerwowych Casillasa, który od 2002 roku zawsze był podstawowym graczem "Królewskich".

"Pracuję ciężko na treningach, walcząc o miejsce w podstawowej jedenastce" - wyznał Iker na konferencji prasowej po pierwszym treningu "Królewskich" po przerwie świąteczno-noworocznej.

"To jest cel, do którego dążę, ale to trener zadecyduje, kto zagra w najbliższym meczu. Mourinho ma nasze pełne poparcie" - stwierdził Casillas.

W spotkaniu z Malagą w bramce zastąpił go Antonio Adan, ale na razie więcej szans w Primera Division raczej nie dostanie. Jak dowiedział się dziennik "AS" ze źródeł zbliżonych do Portugalczyka, w niedzielnym pojedynku z Sociedad, to Iker wystąpi od pierwszej minuty. W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Króla z Celtą Vigo ma zagrać jednak Adan.