Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

Gerard Pique wybrał trzech najtrudniejszych rywali. Jest i Lewandowski

Gerard Pique, obrońca FC Barcelona, wybrał trzech najtrudniejszych rywali, przeciwko którym grał. Reprezentant Hiszpanii postawił na Didiera Drogbę, Cristiana Ronalda i Roberta Lewandowskiego.

"Jednym z nich jest jest Drogba. To jeden z najlepszych napastników, jakich widziałem. Szybkość, siła, dobra gra w powietrzu. Umiał się kiwać, używał obu nóg, był niesamowity" - ocenił Pique byłego zawodnika Chelsea Londyn.

Reklama

"Innym jest Cristiano Ronaldo. Musiałem często się z nim mierzyć. To jeden z najlepszych piłkarzy w historii tej dyscypliny, ponieważ jest graczem kompletnym. Strzela, asystuje, rzuty wolne, rzuty karne - wszystko" - mówił reprezentant Hiszpanii o gwieździe Realu Madryt.

"Lewandowski to kolejny trudny rywal. Jest wysoki, może strzelać z obu nóg, jest dobry w powietrzu" - stwierdził Pique, mówiąc o polskim napastniku Bayernu Monachium.

"Trudno jest scharakteryzować zawodników, którzy potrafią wszystko. To nie tak, że oni zawsze robią jedną rzecz, nie, umieją się zmienić i obrońcy nie wiedzą, jak się zachowają w danej chwili" - dodał 29-letni obrońca.