Dziennik Barcy i Realu

Finał Pucharu Króla: Real Madryt - Atletico Madryt 1-2

Real Madryt przegrał po dogrywce na Estadio Santiago Bernabeu z Atletico Madryt w finale Pucharu Króla 1-2. Zwycięskiego gola dla gości zdobył Joao Miranda. Na pięć minut przed końcem czerwoną kartką ukarany został Cristiano Ronaldo. Sędzia odesłał też na trybuny Jose Mourinha.

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy. W 14. minucie do dośrodkowanej z rzutu rożnego piłki najwyżej wyskoczył Cristiano Ronaldo i, wykorzystując bierną postawę w defensywie Radamela Falcao i Diego Godina, celnym uderzeniem głową pokonał Thibauta Courtoisa.

Radość "Królewskich" w 35. minucie zmącił Diego Costa. Brazylijczyk wykorzystał świetne podanie od Falcao i precyzyjnym strzałem doprowadził do wyrównania. Real mógł przed przerwą ponownie objąć prowadzenie, ale Mesut Oezil zamiast do bramki, trafił w słupek.

Po zmianie stron Real zaatakował. Bramka dla gospodarzy wisiała w powietrzu, ale gościom dopisywało szczęście. W 60. minucie po podaniu Ronaldo Karim Benzema trafił w słupek, a spieszący z dobitką Oezi huknął prosto w stojącego w bramce piłkarza Atletico.

Osiem minut później znów na drodze "Królewskich" do szczęścia stanął słupek. Tym razem po efektownym uderzeniu CR7 z 20 metrów.

Mimo naporu Realu wynik meczu nie uległ zmianie, co oznaczało dogrywkę. W tej decydujący cios zadało Atletico. W 98. minucie Joao Miranda pierwszy dopadł do dośrodkowanej z prawego skrzydła piłki i strzałem głową zaskoczył Diego Lopeza.

W 109. minucie idealną okazję do zdobycia bramki miał Oezil, który po podaniu Angela Di Marii znalazł się pięć metrów przed bramką Atletico, ale paradą meczu popisał się Courtois.

Końcówka spotkania była niezwykle nerwowa. W 115. minucie bramkarz gości został trafiony w głowę rzuconym z trybun małym przedmiotem, a chwilę wcześniej czerwoną kartkę za próbę samodzielnego wymierzenia sprawiedliwości po faulu rywala ujrzał Ronaldo.

Sędzia odesłał też na trybuny Jose Mourinha za byt ostre protesty skierowane do arbitrów.

O mały włos nie doszło do wielkiej bójki z udziałem zawodników rezerwowych i sztabów obydwu drużyn. Na szczęście sędziowie zapanowali nad sytuacją.

Real Madryt - Atletico Madryt 1-2 (1-1, 1-1)

Bramki: 1-0 Cristiano Ronaldo (14.), 1-1 Diego Costa (35.), 1-2 Joao Miranda (98.).