Dziennik Barcy i Realu

Cruz Azul FC - Real Madryt 0-4 w półfinale klubowych MŚ

W półfinale klubowych MŚ w Marrakeszu Real Madryt pokonał meksykański Cruz Azul 4-0.

"Królewscy" przeważali od początku. Już w 3. min świetną okazję miał Cristiano Ronaldo, który z pięciu metrów trafił prosto w ręce bramkarza Jose Rodrigueza. W 10. min Karim Benzema uderzył zza pola karnego, jednak piłka zatrzepotała tylko w bocznej siatce, po jej zewnętrznej części.

Po dośrodkowaniu z prawej strony z rzutu wolnego Toniego Kroosa bramkarz minął się z piłką, więc Sergio Ramos z łatwością trafił do pustej siatki. Sporą zasługę przy tym golu miał Daniel Carvajal, który zapędził się na wysokość pola karnego rywala i wywalczył rzut wolny.

Triumfatora ostatniej edycji Ligi Mistrzów postraszył w 28. mon Rojas, którego strzał z 10 m zdołać sparować szczęśliwie Marcelo, dzięki czemu piłka przeszła obok słupka.

Przewaga Europejczyków momentami była miażdżąca. Meksykanie mieli kłopoty z wyjściem nie tylko z połowy, ale też z okolic pola karnego.

Rajd i wtargnięcie w pole karne Carvajala dało Realowi drugiego gola. Prawy obrońca wycofał spod linii końcowej do Benzemy, a ten - w pełnym biegu - wpakował piłkę do siatki.

W 40. min Ramos sfaulował Pavona, sędzia natychmiast podyktował rzut karny, a Ramosa ukarał żółtą kartką. Klasę potwierdził po raz enty Iker Casillas, który obronił uderzenie z 11 m Gerarda Torrada.

W 42. min Illarramendi był bliski, by zepsuć koncert "Los Blancos". Pod naciskiem Torrada wycofał do Casillasa, ale nie zauważył, że przed bramkarzem czai się Pavone! Napastnik Cruz Azul wyszedł na znakomitą sytuację, ale tak się tego nie spodziewał, że w dziecinny sposób oddał piłkę Casillasowi!

Pięć minut po przerwie trzecią bramkę dla Realu zdobył Bale. Benzema zagrał na lewe skrzydło do Ronalda. Portugalczyk idealnie dośrodkował na głowę Bale'a, który z pięciu metrów wpakował piłkę do siatki.

W 62. min Bale chciał się zrewanżować za asystę Cristiana. Podał mu niemal z tego samego miejsca, lecz przepiękny strzał Ronalda "krzyżakiem" obronił Jose Rodriguez. Ta akcja będzie z pewnością hitem internetu.

Dziesięć minut później było już 0-4. Ronaldo dograł do Isco, który po serii dryblingów w polu karnym rywala uderzył z 15 m przy słupku nie do obrony.

Szansę na piąte trafienie miał Benzema, lecz trafił w słupek.