Dziennik Barcy i Realu

Carles Puyol wraca do składu Barcelony po kontuzji

Kapitan Barcelony Carles Puyol wraca do zespołu po sześciu tygodniach przerwy spowodowanej kontuzją. "Nie ma żadnych przeszkód, by zagrał w sobotę z Saragossą" - powiedział trener Tito Vilanova. Piłkarz jest gotowy do gry wcześniej niż zakładali lekarze.

Zwichnięcia łokcia Pujol doznał 2 października w meczu Ligi Mistrzów z Benficą Lizbona (2-0). Przed feralnym upadkiem 34-letni obrońca także długo pauzował z powodu problemów z kolanem.

- Carles wypadł z rytmu sportowej rywalizacji, ale to nie znaczy, że podczas rehabilitacji nie robił nic. Na pewno będzie mógł zagrać w sobotę kilkanaście minut - dodał szkoleniowiec Katalończyków.

Trener Vilanova będzie też mógł skorzystać z innych obrońców narzekających ostatnio na kłopoty zdrowotne, między innymi Gerarda Pique.

Po 11 kolejkach hiszpańskiej ekstraklasy Barcelona jest liderem i wyprzedza drugi w tabeli zespół Athletico Madryt o trzy punkty. W 11 spotkaniach "Duma Katalonii" odniosła dziesięć zwycięstw i jeden mecz zremisowała.

Primera Division - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Dowiedz się więcej na temat: Carles Puyol | FC Barcelona | Primera Division | Tito Vilanova