Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

Calderon: Cristiano Ronaldo odrzucił ofertę FC Barcelona

Cristiano Ronaldo odrzucił ofertę FC Barcelona tuż przed tym, jak został piłkarzem Realu Madryt - ujawnił były prezydent "Królewskich" Ramon Calderon.

Portugalski piłkarz trafił do Realu z Manchesteru United w 2009 roku za rekordową sumę 94 mln euro. W Madrycie Ronaldo został wielką gwiazdą, a niedawno odebrał Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza 2013 roku.

Jak powiedział Calderon w rozmowie z "talkSPORT", były menedżer Manchesteru United Sir Alex Ferguson próbował zachęcić piłkarza do przejścia do Barcelony, ale Ronaldo odmówił.

- To cała prawda. Ferguson przez parę tygodni próbował powstrzymać go przed przejściem do Realu, zachwalając mu Barcę - stwierdził były prezydent "Królewskich".

Reklama

- W Barcelonie już się cieszyli, ale przełomowym był moment, gdy Ronaldo powiedział: Nie pójdę do żadnego innego klubu niż Real Madryt - wyjawił Calderon.

Jak powiedział dalej, wszyscy byli zadowoleni z podpisania umowy.

- Manchester United dostał 94 mln euro, Real Madryt otrzymał najlepszego piłkarza świata, a Cristiano też dostał, czego chciał. Piłkarze tacy jak on nie patrzą tylko na pieniądze, ale chcą chwały, szansy walki o najwyższe trofea, by zostać najlepszymi na świecie - powiedział Calderon.

Ronaldo zdobył 22 bramki w 21 ligowych spotkaniach tego sezonu. Ma też na koncie 11 bramek w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

- Cristiano jest najlepszy na świecie, ponieważ każdego dnia jego obsesją jest być najlepszym. Zawsze chce być lepszy niż dzień wcześniej - kontynuował Calderon.

- Zawsze mówiłem piłkarzom, przychodzącym do Realu, że to najtrudniejszy okres w ich karierze, ponieważ każdy, kto gra przeciw Realowi, daje z siebie 150 proc., żeby wygrać.

Jak powiedział były szef "Królewskich", "to bardzo ważne dla młodych graczy, żeby zrozumieli, jak ważna jest każda chwila w pracy nad tym, by stawać się najlepszym. To jest tajemnica sukcesu Ronaldo".

Reklama

Reklama

Reklama