Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

Barcelona podpisze rekordowy kontrakt ze sponsorem

Czy to już koniec finansowych problemów Barcelony? Ekipa z Katalonii w czerwcu podpisze kontrakt z firmą Nike, który zagwarantuje klubowi 100 milionów euro rocznie.

Primera Division. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Reklama

Barcelona nareszcie wychodzi z finansowych tarapatów, przez które miała związane ręce w styczniowym okienku transferowym. Hiszpański gigant wkrótce podpisze dwa kontrakty reklamowe, które zagwarantują klubowi ogromne pieniądze.

Według informacji hiszpańskich mediów, przedstawiciele Barcelony lada dzień parafują roczny kontrakt z liniami Qatar Airways, który zagwarantuje im około 60 mln euro.

Jeszcze bardziej atrakcyjną umowę Barcelona popisze z odzieżową firmą Nike. Klub z Katalonii wkrótce parafuje 10-letni kontrakt z amerykańskim potentatem, na mocy którego zarobi 100 mln euro rocznie!

Jeśli hiszpański gigant zdecyduje się podpisać tę umowę, padnie nowy rekord. Do tej pory żaden inny klub piłkarski w historii nie zarabiał tak wielkich pieniędzy. Obecnym rekordzistą jest Manchester United, który otrzymuje od Adidasa 96 mln euro.

Ogromny zastrzyk kasy do budżetu pozwoli Barcelonie przedłużyć kontrakty kilku gwiazd, w tym m.in. Neymara, który od dłuższego czasu domaga się podwyżki.

Dowiedz się więcej na temat: FC Barcelona | nike