Dziennik Barcy i Realu

1/8 finału Pucharu Króla: Cordoba - FC Barcelona 0-2

Piłkarze FC Barcelona pokonali CD Cordoba 2-0 w pierwszym, wyjazdowym meczu 1/8 finału Pucharu Króla. Oba gole dla Barcy strzelił Lionel Messi, śrubując rekord bramek zdobytych w ciągu roku.

Sprawdź wyniki 1/8 finału Pucharu Króla - LIVE

Argentyńczyk ma ich już 87 (według niektórych źródeł 88, gdyż zaliczają one snajperowi Barcelony jednego gola, który powinien zostać uznany za samobójczy).

Messi już w 11. minucie dał prowadzenie Barcelonie, dopełniając formalności po akcji Thiago z Davidem Villą. Jednak w tym momencie faworyci mogli już przegrywać, bo w pierwszych minutach dwie znakomite okazje wypracowali gospodarze. Najpierw Barcę uratował Jose Manuel Pinto, a po chwili Pedro minimalnie spudłował.

Zespół ze środka tabeli Segunda Division grał agresywnie, bez respektu dla rywali i w 16. minucie piłka wpadła do bramki Barcelony, ale arbiter odgwizdał spalonego i gola nie uznał.

W pierwszych minutach drugiej połowy dwie świetne okazje na podwyższenie wyniku miał Pedro, jednak najpierw strzelił ponad poprzeczką, a w drugiej sytuacji mając przed sobą tylko bramkarza, trafił prosto w niego.

Mikel Saizar znakomicie spisał się także w 69. minucie broniąc strzał Messiego w sytuacji sam na sam. Pięć minut później gwiazdor Barcy już nie pozwolił się zatrzymać.

W 83. minucie liderzy Primera Division skontrowali, lecz w starciu z Messim swojego bramkarza dobrze asekurowali obrońcy gospodarzy i jeden z nich wybił piłkę zmierzającą do siatki.

Rewanż na Camp Nou 10 stycznia 2013 roku.

W innym środowym meczu Mallorka przegrała aż 0-5 u siebie z Sevillą.

Cordoba - FC Barcelona 0-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Lionel Messi (11.), 0-2 Lionel Messi (74.).

Zobacz raport meczowy

Dowiedz się więcej na temat: FC Barcelona | Puchar Króla | Lionel Messi | Tito Vilanova | david villa