Reklama

Reklama

Asy i Cieniasy

Asy i Cieniasy 17. kolejki PKO Ekstraklasy

17. kolejka PKO Ekstraklasy należała do bramkarzy. Aż czterech znalazło się wśród Asów. Z kolei najgorzej prezentowali się piłkarze Wisły Płock i Lecha Poznań. Mecz tych dwóch drużyn był zdecydowanie najmniej ciekawy.

Asy:

Matusz Putnocky (Śląsk Wrocław)

Przez pół godziny meczu z Wisłą Kraków Śląsk grał w osłabieniu. Wtedy Słowak miał najwięcej pracy i spisał się bardzo dobrze. W ważnym momencie obronił też rzut karny.

Reklama

Yaw Yeboah (Wisła Kraków)

Nieszczęśliwa strata przy golu dla Śląska. W ofensywie jest jednak wartością dodaną. Zapewnił Wiśle punkt w trudnym meczu.

Pelle van Amersfoort (Cracovia)

Bez Holendra "Pasy" nie istnieją w ofensywie. W sobotnim meczu van Amersfoort pewnie wykorzystał rzut karny, który w konsekwencji zapewnił Cracovii pierwszy punkt w 2021 roku.

Michał Rzuchowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Zaliczył asystę przy trafieniu Jakuba Hory, następnie miał szasnę na 2-0, ale w sytuacji sam na sam trafił piłką w Karola Niemczyckiego. Dobry mecz pomocnika.

Frantiszek Plach (Piast Gliwice)

Remis w meczu z Pogonią to w głównej mierze jego zasługa. Nie dał się pokonać i Piast zdobył punkt w meczu z liderem, Pogonią Szczecin.

Duszan Kuciak (Lechia Gdańsk)

Nie dał się pokonać piłkarzom Rakowa, notując kilka znakomitych interwencji. Z przodu wykazał się Kubicki, a o zero po stronie strat zatroszczył się Kuciak.

Jarosław Kubicki (Lechia Gdańsk)

Już w drugiej minucie meczu z Rakowem strzelił gola na wagę zwycięstwa! To trafienie rozochociło go i podejmował kolejne próby, które już okazały się nieskuteczne.

Xavier Dziekoński (Jagiellonia Białystok)

Drugi, po Bartłomieju Drągowskim, młody talent bramkarski Jagiellonii. W meczu z Legią Warszawa bronił bardzo dobrze, a pokonać zdołał go tylko Tomasz Pekhart i to z rzutu karnego. Później kilkukrotnie ratował swój zespół, m.in. przy efektownym strzale Czecha przewrotką.

Łukasz Trałka (Warta Poznań)

Najbardziej doświadczony piłkarz Warty. Daje drużynie pewność w środku pola. Pokazał, że potrafi również skutecznie wykończyć akcję i w spotkaniu z Zagłębiem Lubin zapewnił beniaminkowi trzy punkty.

Michał Jakóbowski (Warta Poznań)

Najaktwyniejszy w ofensywie Warty. Po jego dobrym dośrodkowaniu zwycięską bramkę zdobył Trałka.

Martin Chudy (Górnik Zabrze)

W pierwszej minucie meczu ze Stalą Mielec w świetnym stylu obronił rzut karny, utrzymując drużynę przy życiu.

Piotr Krawczyk (Górnik Zabrze)

Joker jak się patrzy! W 68. minucie zameldował się na placu gry, a w ostatniej akcji meczu strzelił gola na wagę zwycięstwa!

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Dowiedz się więcej na temat: asy i cieniasy