Reklama

Reklama

As Sportu 2021. Zacięta walka! Dawid Tomala minimalnie wyprzedził Igę Świątek

Trwa plebiscyt Interii As Sportu 2021, w którym Czytelnicy portalu wybierają najlepszego polskiego sportowca upływającego roku. W jednym z pojedynków 1/8 finału zmierzyli się chodziarz Dawid Tomala oraz tenisistka Iga Świątek - i walka ta była naprawdę zacięta! Tomala minimalnie wyprzedził swoją przeciwniczkę, awansując do ćwierćfinału.

Rok 2021 obfitował w sukcesy polskich zawodników i zawodniczek w wielu dyscyplinach - często ich wyczyny były bardzo spektakularne. Teraz, gdy zbliżamy się do końca roku, przyszła pora, by wybrać najlepszego polskiego sportowca - i to właśnie jest celem plebiscytu As Sportu 2021! Szczegóły na temat akcji znajdziecie pod tym linkiem.

Jak dotychczas Czytelnicy Interii zdążyli już wybrać spośród 32 nominowanych postaci najlepszą szesnastkę i właśnie trwa rywalizacja w 1/8 finału. Ostatnie starcie w jego ramach - pomiędzy Dawidem Tomalą i Igą Świątek było wyjątkowo emocjonujące i zacięte, a rezultat był pod pewnymi względami... nieco zaskakujący.

Reklama

As Sportu 2021. Dawid Tomala wyprzedził Igę Świątek o włos

Ostatecznie do 1/4 finału dostał się Dawid Tomala, złoty medalista igrzysk olimpijskich w Tokio. Różnica między nim a Igą Świątek była jednak minimalna - chodziarz uzyskał bowiem... 51 proc. wszystkich głosów i do samego zakończenia ankiety nie można było być pewnym wyniku rywalizacji.

Dlaczego ten rezultat jest tak zaskakujący? Otóż w pierwszym głosowaniu w ramach plebiscytu, w którym Czytelnicy wybierali najlepszą szesnastkę, Świątek wylądowała w klasyfikacji końcowej znacznie wyżej od Tomali. Tenisistka zajęła trzecie miejsce z wynikiem 6,97 proc. wszystkich oddanych głosów - uległa tylko Robertowi Lewandowskiemu i Anicie Włodarczyk.

Dawid Tomala był z kolei 14. (2,94 proc.). Jak jednak widać, w bezpośrednim starciu ze Świątek to właśnie on zyskał więcej przychylności wśród głosujących.

As Sportu 2021. Kto powinien przejść dalej - Piotr Żyła czy Bartosz Zmarzlik?

Przed Czytelnikami kolejny wybór - tym razem w naszej ankiecie mierzą się Piotr Żyła i Bartosz Zmarzlik. Zachecamy do oddania głosu!


PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama