Reklama

Reklama

As Sportu 2021. Szach i mat: Jan-Krzysztof Duda eliminuje Roberta Lewandowskiego

Trwa plebiscyt As Sportu 2021, w którym Czytelnicy Interii wybierają najlepszego polskiego sportowca upływającego roku. W pierwszym starciu ćwierćfinałowym szachista Jan-Krzysztof Duda nie dał szans Robertowi Lewandowskiemu i doprowadził do wyeliminowania piłkarza z rywalizacji.

Polscy sportowcy w 2021 roku dali nam wiele powodów do radości - Robert Lewandowski np. bił kolejne fantastyczne rekordy piłkarskie i był o włos od zgarnięcia prestiżowej Złotej Piłki, z kolei Jan-Krzysztof Duda został przede wszystkim triumfatorem szachowego Pucharu Świata - jako pierwszy Polak w dziejach.

Nic więc dziwnego, że ich potyczka w ćwierćfinale plebiscytu As Sportu 2021 (o którym przeczytasz więcej tutaj) zapowiadała się wyjątkowo pasjonująco. Ostatecznie w tym starciu zwyciężył Duda i... jest to spore zaskoczenie.

Reklama

As Sportu 2021. Jan-Krzysztof Duda lepszy niż Robert Lewandowski

Dlaczego zwycięstwo szachowego arcymistrza można określić mianem niespodziewanego? Otóż w pierwszej rundzie głosowania w plebiscycie, w której Czytelnicy wybierali najlepszą szesnastkę, Robert Lewandowski okazał się najczęściej wskazywanym sportowcem. "Lewy" zgarnął 7,82 proc. wszystkich głosów i jedynie Anita Włodarczyk (7,72 proc.) mogła się z nim równać pod względem rezultatu.

Jan-Krzysztof Duda był z kolei dziewiąty - szachista otrzymał 4,14 proc. głosów. Jak jednak widać, w bezpośrednim starciu z kapitanem polskiej kadry piłkarskiej zyskał sobie większą przychylność Czytelników.

Duda zdobył dokładnie 60 proc wszystkich wskazań w potyczce z Lewandowskim. To już sam w sobie bardzo dobry wynik, ale warto przy okazji zwrócić uwagę na fakt, że oddano blisko 18 tys. głosów!

As Sportu 2021. Kto powinien przejść dalej - Hubert Hurkacz czy Maria Andrejczyk?

Szachowy mistrz świata czeka więc na kolejnego rywala lub rywalkę, z którym (którą) zmierzy się w półfinale. Może to być Hubert Hurkacz lub Maria Andrejczyk - zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu!

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL