Reklama

Reklama

As Sportu 2021. Robert Lewandowski - Wojciech Nowicki. Kto powinien awansować?

Trwa plebiscyt Interii "As Sportu 2021", w którym Czytelnicy portalu wybierają najlepszego sportowca mijającego roku! W pierwszej parze 1/8 finału mierzą się ze sobą kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski oraz młociarz Wojciech Nowicki, złoty medalista igrzysk olimpijskich w Tokio. Kto powinien awansować do kolejnej fazy? Poznaj sylwetki kandydatów i oddaj głos w naszej ankiecie!

"As Sportu 2021" to plebiscyt, który ma na celu wyłonienie najlepszego sportowca upływającego roku - zwycięzcę wybierają Czytelnicy Interii Sport w głosowaniu odbywającym się poprzez specjalne ankiety zamieszczone w serwisie. Szczegółowy regulamin można znaleźć tutaj.

W pierwszym etapie Czytelnicy wskazali najlepszą szesnastkę kandydatów i kandydatek, którzy przeszli do 1/8 finału - teraz sportowców czekają pojedynki w systemie pucharowym. Pierwszą parę oponentów stanowią Robert Lewandowski oraz Wojciech Nowicki.

Reklama

As Sportu 2021. Robert Lewandowski czy Wojciech Nowicki - kto powinien awansować?

Robert Lewandowski ma za sobą fantastyczny rok w klubowym futbolu - Polak wraz z Bayernem Monachium sięgnął po mistrzostwo Niemiec oraz krajowy superpuchar, dołączając do tego ponadto triumf w Klubowych Mistrzostwach Świata. Co więcej zabłysnął też indywidualnie - po raz kolejny został królem strzelców Bundesligi, osiągając przy tym zawrotny wynik 41 trafionych bramek. W ten sposób "Lewy" pobił po blisko pół wieku rekord legendarnego Gerda Muellera, który w sezonie 1971/1972 miał na swoim koncie o jednego gola mniej. Mało jednak tego - Lewandowski pobił także osobisty rekord bramek zdobytych w ciągu jednego roku kalendarzowego, który wciąż może wyśrubować przed zimową przerwą w rozgrywkach. Choć Euro 2020 okazało się dla napastnika niezbyt satysfakcjonujące, to nie ma wątpliwości, że ostatnich kilkanaście miesięcy było dla Lewandowskiego wspaniałym okresem.

Wojciech Nowicki już pięć lat temu na igrzyskach w Rio de Janeiro udowodnił, że stać go na wiele - z Brazylii powrócił z brązowym medalem, ale to z całą pewnością nie był szczyt jego ambicji. Po kolejnych świetnych sezonach (okraszonych m.in. sięgnięciem po Mistrzostwo Europy) Nowicki wyruszył do Tokio z wielkimi nadziejami, ale nawet on sam chyba nie podejrzewał, że osiągnie aż tak olśniewający sukces. Białostoczanin w stolicy Japonii sięgnął po złoty medal - i co więcej wyróżnienie zdobył po fantastycznym rzucie na odległość 82,52 m, a więc po osiągnięciu trzeciego najlepszego rezultatu w dziejach polskiej lekkoatletyki. Nowicki został w październiku wyróżniony prestiżową nagrodą "Złote Kolce".

Który z tych dwóch świetnych sportowców powinien awansować do ćwierćfinału plebiscytu As Sportu 2021? Weź udział w naszej ankiecie i o tym zadecyduj!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje