Reklama

Reklama

As Sportu 2021. Robert Lewandowski w kolejnej rundzie. Kto powinien awansować: Kamil Stoch czy Jan-Krzysztof Duda?

Trwa plebiscyt Interii "As Sportu 2021", w którym Czytelnicy portalu wybierają najlepszego sportowca mijającego roku! W pierwszej parze 1/8 finału Robert Lewandowski pokonał Wojciecha Nowickiego. Kolejną rywalizację stoczą ze sobą skoczek narciarski, triumfator Turnieju Czterech Skoczni Kamil Stoch oraz zdobywca Pucharu Świata w szachach Jan-Krzysztof Duda. Kto powinien awansować do kolejnej fazy? Poznaj sylwetki kandydatów i oddaj głos w naszej ankiecie!

"As Sportu 2021" to plebiscyt, który ma na celu wyłonienie najlepszego sportowca upływającego roku - zwycięzcę wybierają Czytelnicy Interii Sport w głosowaniu odbywającym się poprzez specjalne ankiety zamieszczone w serwisie. Szczegółowy regulamin można znaleźć tutaj.

W pierwszym etapie Czytelnicy wskazali najlepszą szesnastkę kandydatów i kandydatek, którzy przeszli do 1/8 finału - teraz sportowców czekają pojedynki w systemie pucharowym. 

Reklama

Premierowe starcie w 1/8 finału było rywalizacją między Robertem Lewandowski a Wojciechem Nowickim. Do kolejnej rundy awansował napastnik Bayernu Monachium, otrzymując 55% z 7208 oddanych głosów.

W kolejnym starciu mierzą się ze sobą Kamil Stoch oraz Jan-Krzysztof Duda.

As Sportu 2021. Kamil Stoch czy Jan-Krzysztof Duda - kto powinien awansować?

Kamil Stoch - jeden z najwybitniejszych polskich skoczków narciarskich ma za sobą kolejny bardzo udany rok - co prawda nie udało mu się sięgnąć po Puchar Świata, ale w klasyfikacji końcowej rywalizacji zajął trzecie miejsce - lepsi okazali się jedynie Halvor Egner Granerud oraz Markus Eisenbichler. "Orzeł z Zębu" ponadto zwyciężył w 69. Turnieju Czterech Skoczni, zdobywając łącznie 1110,6 i wyprzedzając m.in. Karla Geigera (druga lokata) i kolegę z reprezentacji Dawida Kubackiego (trzecie miejsce) - był to trzeci triumf Stocha w TCS. Ponadto skoczek zdobył wyróżnienia drużynowe - wraz z kolegami z kadry otrzymał brązowe medale MŚ w lotach oraz MŚ w narciarstwie klasycznym.

Jan-Krzysztof Duda - 23-latek już dwukrotnie został odznaczony Krzyżem Zasługi (Srebrnym oraz Złotym) za wybitne osiągnięcia sportowe oraz promowanie "królewskiej gry". To bez wątpienia najpopularniejszy polski szachista, który w ostatnim sezonie poradził sobie wręcz śpiewająco na arenie międzynarodowej. Duda przede wszystkim sięgnął po Puchar Świata, pokonując po drodze najbardziej wymagających rywali, jakich można sobie wyobrazić - w półfinale jego oponentem był Norweg Magnus Carlsen, a w finale zmierzył się z Rosjaninem Siergiejem Kariakinem. Jakby tego było mało, wraz z kolegami z polskiej reprezentacji sięgnął po brązowy medal mistrzostw Europy, które w 2021 roku odbyły się w Słowenii. Jan-Krzysztof ma przed sobą jeszcze - miejmy nadzieję - wiele wspaniałych dekad kariery i nie raz na pewno nas zaskoczy.Który z tych dwóch wspaniałych sportowców powinien awansować do ćwierćfinału plebiscytu As Sportu 2021? Weź udział w naszej ankiecie i o tym zadecyduj!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje