Reklama

Reklama

As Sportu 2021. Kto powinien awansować: Jan-Krzysztof Duda czy Maria Andrejczyk?

Trwa plebiscyt Interii "As Sportu 2021", w którym Czytelnicy portalu wybierają najlepszego sportowca mijającego roku! W pierwszym półfinale mierzą się ze sobą Jan-Krzysztof Duda, zdobywca Pucharu Świata w szachach, oraz Maria Andrejczyk, zdobywczyni srebrnego medalu w rzucie oszczepem na IO. Kto powinien znaleźć się w wielkim finale plebiscytu? Poznaj sylwetki kandydatów i oddaj głos w naszej ankiecie!

"As Sportu 2021" to plebiscyt, który ma na celu wyłonienie najlepszego sportowca upływającego roku - zwycięzcę wybierają Czytelnicy Interii Sport w głosowaniu odbywającym się poprzez specjalne ankiety zamieszczone w serwisie. Szczegółowy regulamin można znaleźć tutaj.

W pierwszym etapie Czytelnicy wskazali najlepszą szesnastkę kandydatów i kandydatek, którzy przeszli do fazy pucharowej. 1/8 finału i ćwierćfinały już za nami - przyszła pora na zmagania w półfinałach!

Reklama

W pierwszym starciu półfinałowym, które potrwa w dniach 6-7 grudnia, mierzą się ze sobą Jan-Krzysztof Duda i Maria Andrejczyk.

As Sportu 2021. Kto powinien awansować: Jan-Krzysztof Duda czy Maria Andrejczyk?

Jan-Krzysztof Duda - 23-latek już dwukrotnie został odznaczony Krzyżem Zasługi (Srebrnym oraz Złotym) za wybitne osiągnięcia sportowe oraz promowanie "królewskiej gry". To bez wątpienia najpopularniejszy polski szachista, który w ostatnim sezonie poradził sobie wręcz śpiewająco na arenie międzynarodowej. Duda przede wszystkim sięgnął po Puchar Świata, pokonując po drodze najbardziej wymagających rywali, jakich można sobie wyobrazić - w półfinale jego oponentem był Norweg Magnus Carlsen, a w finale zmierzył się z Rosjaninem Siergiejem Kariakinem. Jakby tego było mało, wraz z kolegami z polskiej reprezentacji sięgnął po brązowy medal mistrzostw Europy, które w 2021 roku odbyły się w Słowenii. Jan-Krzysztof ma przed sobą jeszcze - miejmy nadzieję - wiele wspaniałych dekad kariery i nie raz na pewno nas zaskoczy.

Maria Andrejczyk - 25-latka już w maju 2021 roku dopisała do swojego konta kolejny sukces - w ramach zmagań o Puchar Europy w rzutach w chorwackim Splicie zdobyła pierwsze miejsce, posyłając oszczep na dystans 71,40 m. Lekkoatletka była jednak przede wszystkim skupiona w ostatnich miesiącach na tym, by powrócić z igrzysk olimpijskich w Tokio z medalem - pięć lat temu, w Rio, do sięgnięcia po brąz zabrakło jej zaledwie dwóch centymetrów. Maria spełniła swoje zamierzenie w świetnym stylu - w stolicy Japonii oddała rzut na 64,61 m i uległa jedynie Chince Liu Shiying, wracając do kraju ze srebrnym "krążkiem".

Który z tych dwóch fantastycznych sportowców powinien awansować do wielkiego finału plebiscytu As Sportu 2021? Weź udział w naszej ankiecie i o tym zadecyduj!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama