Reklama

Reklama

As Sportu 2021. Justyna Święty-Ersetic w kolejnej rundzie. Kto powinien awansować: Anita Włodarczyk czy Bartosz Kurek?

Trwa plebiscyt Interii "As Sportu 2021", w którym Czytelnicy portalu wybierają najlepszego sportowca mijającego roku! W ostatnim pojedynku Justyna Święty-Ersetic pokonała Wilfredo Leona. W kolejnej parze 1/8 finału mierzą się ze sobą Anita Włodarczyk, młociarka i złota medalistka IO w Tokio oraz siatkarz Bartosz Kurek, medalista mistrzostw Europy i Ligi Narodów. Kto powinien awansować do kolejnej fazy? Poznaj sylwetki kandydatów i oddaj głos w naszej ankiecie!

"As Sportu 2021" to plebiscyt, który ma na celu wyłonienie najlepszego sportowca upływającego roku - zwycięzcę wybierają Czytelnicy Interii Sport w głosowaniu odbywającym się poprzez specjalne ankiety zamieszczone w serwisie. Szczegółowy regulamin można znaleźć tutaj.

W pierwszym etapie Czytelnicy wskazali najlepszą szesnastkę kandydatów i kandydatek, którzy przeszli do 1/8 finału - teraz sportowcy walczą w pojedynkach w systemie pucharowym. 

Reklama

Ostatnia potyczka w ramach plebiscytu zakończyła się zwycięstwem Justyny Święty-Ersetic nad Wilfredo Leonem. W kolejnym starciu mierzą się ze sobą Anita Włodarczyk i Bartosz Kurek.

As Sportu 2021. Kto powinien awansować: Anita Włodarczyk czy Bartosz Kurek?

Anita Włodarczyk - od wielu lat budzi ogromną sympatię wśród polskich kibiców i od wielu lat przy okazji udowadnia, że jest profesjonalistką w każdym calu. Anita Włodarczyk już na wiosnę 2021 roku była w obiecującej formie i na Pucharze Europy w rzutach w chorwackim Splicie sięgnęła po srebro. Wszyscy fani wiedzieli jednak, że dla Włodarczyk w tym roku istnieje tylko jeden główny cel: kolejny złoty medal igrzysk olimpijskich. Młociarka w Tokio po raz kolejny zachwyciła - rzuciła na odległość 76,99 m i nie dała szans m.in. (drugiej w rywalizacji) Chince Wang Zheng (74,29 m). Złoto zdobyte w stolicy Japonii sprawiło, że Anita Włodarczyk została pierwszą lekkoatletką w historii, która trzy razy z rzędu zwyciężała w zawodach olimpijskich w tej samej konkurencji.

Bartosz Kurek - siatkarz jest na co dzień liderem Wolf Dogs Nagoya, zespołu z dalekiej Japonii, ale - co dla nas najistotniejsze - jest przede wszystkim szalenie ważnym ogniwem polskiej kadry narodowej. W zespole "Biało-Czerwonych" debiutował kilkanaście lat temu - w 2007 roku - i od tego czasu już wielokrotnie sięgał po medale najważniejszych światowych imprez. W 2021 roku wraz z reprezentacją poradził sobie wyśmienicie w ramach rozgrywek Ligi Narodów, które tym razem odbywały się we włoskim Rimini. Podopieczni Vitala Heynena dopiero w finale ulegli Brazylii 1:3, a Kurek został wybrany jednym z dwóch MVP. Do tego wszystkiego dorzucił brązowy medal ME, które po części odbywały się w Polsce.Który z tych dwóch fantastycznych sportowców powinien awansować do ćwierćfinału plebiscytu As Sportu 2021? Weź udział w naszej ankiecie i o tym zadecyduj!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama