Reklama

Reklama

As Sportu 2021. Jan-Krzysztof Duda w kolejnej rundzie. Kto powinien awansować: Hubert Hurkacz czy Patryk Dobek?

Trwa plebiscyt Interii "As Sportu 2021", w którym Czytelnicy portalu wybierają najlepszego sportowca mijającego roku! W rywalizacji Kamila Stocha z Janem-Krzysztofem Dudą niespodziewanie górą okazał się ten drugi! W kolejnej parze 1/8 finału mierzą się ze sobą tenisista, uczestnik półfinału Wimbledonu Hubert Hurkacz oraz biegacz Patryk Dobek, brązowy medalista IO w Tokio. Kto powinien awansować do kolejnej fazy? Poznaj sylwetki kandydatów i oddaj głos w naszej ankiecie!

"As Sportu 2021" to plebiscyt, który ma na celu wyłonienie najlepszego sportowca upływającego roku - zwycięzcę wybierają Czytelnicy Interii Sport w głosowaniu odbywającym się poprzez specjalne ankiety zamieszczone w serwisie. Szczegółowy regulamin można znaleźć tutaj.

W pierwszym etapie Czytelnicy wskazali najlepszą szesnastkę kandydatów i kandydatek, którzy przeszli do 1/8 finału - teraz sportowców czekają pojedynki w systemie pucharowym. Swoje rywalizacje wygrali już Robert Lewandowski oraz Jan-Krzysztof Duda, pokonując odpowiednio Wojciecha Nowickiego i Kamila Stocha.

Reklama

W kolejnym starciu mierzą się ze sobą Hubert Hurkacz i Patryk Dobek.

As Sportu 2021. Hubert Hurkacz - Patryk Dobek. Kto powinien awansować?

Hubert Hurkacz - wrocławianin w 2021 roku spisywał się bardzo dobrze zarówno solo, jak i w grze podwójnej. Tenisista okazał się triumfatorem turniejów w Miami i Metzu - w tym drugim przypadku wygrał także właśnie w deblu, a jego partnerem z kortu był wówczas Jan Zieliński. Ze swoim dobrym kolegą z Kanady Felixem Auger-Aliassime'em okazał się z kolei niepokonany w trakcie zmagań w Paryżu. Jego wielkim wyczynem w ostatnich kilkunastu miesiącach był awans do półfinału słynnego Wimbledonu, w którym uległ niestety Matteo Berrettiniemu. Hurkacz awansował do prestiżowego, kończącego sezon turnieju ATP Finals i choć mu w tym przypadku nie poszło, to i tak może być dumny ze swoich ostatnich osiągów. To obecnie dziewiąta rakieta świata według rankingu ATP - i jest to najwyższa lokata, jaką uzyskał jakikolwiek Polak w historii. Hurkacz pobił bowiem wyczyn, najlepszego jak dotychczas pod tym względem, Wojciecha Fibaka, który w 1977 r. "wskoczył" na dziesiąte miejsce.

Patryk Dobek - lekkoatleta zmienił ostatnio nieco swój sportowy profil. Dotychczas rywalizował głównie na dystansie 400 m, ostatnio zaś podjął się walki także na dystansach średnich, a konkretnie w biegach na 800 m i... w obu przypadkach jest świetny. W samym 2021 roku Dobek sięgnął po złoty medal w sztafecie 2 x 2 400 m w czasie World Athletics Relays w Chorzowie, na halowych mistrzostwach Europy w Toruniu wygrał na 800 metrów, a pięknym ukoronowaniem jego sezonu było sięgnięcie po brąz na igrzyskach olimpijskich w Tokio (także na 800 m). To były już jego drugie IO - i widać było wyraźny progres między zawodami w 2016 i 2021 roku. Być może za trzy lata uda mu się powalczyć o złoto...?Który z tych dwóch fantastycznych sportowców powinien awansować do ćwierćfinału plebiscytu As Sportu 2021? Weź udział w naszej ankiecie i o tym zadecyduj!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne