Reklama

Reklama

As Sportu 2021. Jan-Krzysztof Duda triumfatorem plebiscytu!

To już oficjalnie - plebiscyt As Sportu 2021 został zakończony! Jego triumfatorem okazał się szachista Jan-Krzysztof Duda, który w finałowej walce pokonał młociarkę Anitę Włodarczyk! Tym samym Czytelnicy Interii wyłonili najlepszego ich zdaniem polskiego sportowca ostatnich kilkunastu miesięcy.

Osiem etapów, blisko miesiąc rywalizacji i 173 218 łącznie oddanych głosów - oto bilans plebiscytu As Sportu 2021 organizowanego przez Interię. Cel był jeden - wybranie najlepszego polskiego sportowca mijającego roku.

As Sportu 2021. Jan-Krzysztof Duda wielkim zwycięzcą plebiscytu

Triumfatorem okazał się arcymistrz szachowy Jan-Krzysztof Duda, który miał przed sobą jednak niełatwe zadanie - w finale musiał zmierzyć się bowiem z wybitną lekkoatletką, zdobywczynią trzech złotych medali olimpijskich Anitą Włodarczyk.

Nim jednak stanął w szranki z młociarką, Duda przebrnął przez kilka wymagających faz głosowania. Przede wszystkim znalazł się w doborowym gronie 32 zawodników i zawodniczek wybranych w wewnętrznym głosowaniu redakcji Interii Sport - nie miał również problemów w dostaniu się do najlepszej szesnastki, którą wybierali już Czytelnicy naszego portalu.

Reklama

W fazie pucharowej na Dudę czekał szereg triumfów nad niezwykle wymagającymi rywalami - najpierw, w 1/8 finału, pokonał Kamila Stocha, a w ćwierćfinale sensacyjnie wyeliminował zwycięzcę pierwszego etapu Roberta Lewandowskiego.

Zanim trafił do trwającego między 14 a 16 grudnia finału, zdążył jeszcze pokonać w półfinale wyśmienitą oszczepniczkę Marię Andrejczyk - późniejszą zdobywczynię trzeciego miejsca w plebiscycie. Na ostatniej prostej walczył z Anitą Włodarczyk - ale jak już wiemy, także i w tym pojedynku zdobył większość wskazań Czytelników.

As Sportu 2021. Jan-Krzysztof Duda ma za sobą wspaniałe kilkanaście miesięcy

Duda wygrał dokładnie w stosunku proc. 58-42 przy 22 908 oddanych w finale głosach. Jego triumf to nie tylko sygnał wskazujący na rosnącą popularność szachów, ale też znak, że jego wybitne osiągnięcia w 2021 roku są doceniane przez fanów sportu.

Arcymistrz w tym roku zgarnął między innymi Superpuchar Polski, pokonując Radosława Wojtaszka, zdobył brąz drużynowych mistrzostw Europy i - przede wszystkim - jako pierwszy polski szachista w historii sięgnął po Puchar Świata, w finale zwyciężając Siergieja Karjakina.

As Sportu 2021. Wielka trójka plebiscytu

Jan-Krzysztof Duda kończy rok 2021 jako As Sportu. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w plebiscycie - a więc Duda, Anita Włodarczyk oraz Maria Andrejczyk (która w walce o trzecie miejsce pokonała chodziarza Dawida Tomalę) otrzymają od Interii specjalne statuetki upamiętniające ich sukces.

Całej wybitnej trójce składamy serdeczne gratulacje - i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów sportowych!

Przeczytaj komentarz Daniela Bednarka, kierownika serwisu Interia Sport, na zakończenie plebiscytu!

Zobacz, jak przebiegała dotychczasowa kariera sportowa Jana-Krzysztofa Dudy!

Sprawdź liczbowe podsumowanie akcji!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL