Reklama

Reklama

Rajdowe MŚ. Runda w Belgii w połowie sierpnia

Belgijski Rajd Ypres, który zastąpił w kalendarzu mistrzostw świata WRC rundę w Wielkiej Brytanii, odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia - potwierdzili w poniedziałek organizatorzy w oficjalnym oświadczeniu.

Ypres Rally miał być rundą mistrzostw świata w listopadzie 2020 roku, ale z powodu pandemii Covid-19 został ostatecznie anulowany. 

Asfaltowy rajd w północno-zachodniej Belgii został po raz pierwszy zorganizowany w 1965 roku i przez wiele lat był rundą mistrzostw Europy. Przez kierowców uważany jest za dość trudny, ze względu na trasy odcinków specjalnych, które są bardzo szybkie. Problemy wiele razy sprawiała także aura, jesienią lokalne drogi pokryte są warstwą błota, po której - jak twierdzą kierowcy - jedzie się trudniej niż po lodzie.

Brytyjska runda WRC miała się odbyć w Irlandii Północnej, ale została odwołana z uwagi na problemy finansowe organizatora, który nie miał zagwarantowanego finansowania imprezy ze środków publicznych.

Reklama

Tegoroczny sezon rozpoczyna się w czwartek, 21 stycznia Rajdem Monte Carlo.

Kalendarz rajdowych MŚ WRC (po odwołaniu rajdu Szwecji i Wielkiej Brytanii):

21-24 stycznia: rajd Monte-Carlo

26-28 lutego: rajd Arktyki (północna Finlandia)

22-25 kwietnia: rajd Chorwacji

20-23 maja: rajd Portugalii

3-6 czerwca: rajd Włoch

24-27 czerwca: rajd Safari (Kenia)

15-18 lipca: rajd Estonii

29 lipca - 1 sierpnia: rajd Finlandii

13-15 sierpnia: rajd Ypres (Belgia)

9-12 września: rajd Chile

14-17 października: rajd Hiszpanii

11-14 listopada: rajd JaponiiZobacz Interia Sport w nowej odsłonie.

Sprawdź!

wha/ sab/Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy