Reklama

Reklama

Nikita Mazepin potwierdził start w rajdowej konkurencji Dakaru

Nikita Mazepin potwierdził medialne spekulacje na temat startu w tegorocznej edycji Silk Way Rally. To rajd terenowy organizowany w Rosji, który ma stanowić odpowiednik i konkurencję dla Dakaru. W tegorocznej edycji patronem wydarzenia ma być Piotr I Wielki, były car Rosji, do którego wielokrotnie myślami i filozofią odwoływał się Władimir Putin.

Były kierowca Formuły 1 i syn oligarchy zaczął mocniej trenować jazdę terenową po tym, jak na początku marca potwierdził się jego rozbrat z F1. Jego udział w Silk Way Rally był ponoć pewny od kilku tygodni, jednak potwierdzono to dopiero niedawno.

Czytaj także: Świetny gest Kubicy. Sprawił prezent młodemu kibicowi

Silk Way Rally miał od kilku lat stanowić konkurencję dla Rajdu Dakar. W przeszłości udział w nim brali między innymi Rafał Sonik, Adam Małysz czy Krzysztof Hołowczyc. Trasa wiedze przez Rosję, Mongolię i Chiny.

Reklama

Teraz udział w zmaganiach weźmie Mazepin, który całą karierę zawdzięcza ojcu Dimitrijowi. Mający status oligarchy biznesmen wspierał swojego syna od początku jego przygody z motosportem.

Silk Way Rally to konkurencja dla Rajdu Dakar

W związku z wojną na Ukrainie wywołaną przez Rosję wszyscy spodziewają się, że jak w przypadku innych dyscyplin sportowych, także to wydarzenie zostanie wykorzystane do celów propagandowych.

Oprócz uczestnictwa głównie rosyjskich kierowców, całą edycja będzie się odbywała pod egidą Piotra I Wielkiego. To byłemu carowi Rosji będzie oddawany hołd, co z pewnością spodoba się Władimirowi Putinowi, który wielokrotnie odwoływał się do słów i filozofii Piotra I Wielkiego.

Silk Way Rally odbędzie się w połowie lipca. Metę wyznaczono na Placu Czerwonym w Moskwie - ze względu na hołd dla Piotra I Wielkiego. Start będzie miał miejsce z rosyjskiego Astrachania, odwiedzą po drodze Grozny, Elistę, Wołgograd i Lipieck. Trasa liczyć będzie ok. 1500 kilometrów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL