Reklama

Reklama

Mistrz Polski walczy z rakiem. Ruszyła zbiórka, pomagają skoczkowie

Życie Zbigniewa Cieślara legło w gruzach, gdy w listopadzie 2021 roku usłyszał, że wykryto u niego wtórny nowotwór kręgosłupa, żeber i miednicy. Mężczyzna potrzebuje pomocy w opłaceniu kosztownego leczenia. Na pomoc ruszyli m.in. polscy skoczkowie narciarscy, którym 50-letni rajdowiec jest bardzo dobrze znany.

Zbigniew Cieślar to pochodzący z Wisły pasjonat skoków narciarskich i rajdów samochodowych. 50-latek spełniał swoje marzenia, podczas ostatniego wyścigu udało mu się po raz drugi wywalczyć tytuł mistrza Polski. Wtedy właśnie choroba dała o sobie znać po raz pierwszy.  

Z piekła do nieba! Verstappen najlepszy w Miami

Przerażająca diagnoza Cieślara

W listopadzie 2021 roku życie wiślanina legło w gruzach. Usłyszał diagnozę, której kompletnie się nie spodziewał.

Reklama

Zbigniew Cieślar od razu rozpoczął chemio i radioterapię. W trakcie leczenia nastąpiły jednak komplikacje, w tym udar niedokrwienny mózgu. Jak się okazuje, potrzebne są dodatkowe metody leczenia. 50-latek założył zbiórkę pieniędzy, które przeznaczy na kontynuację walki z rakiem. Potrzebna kwota to 200 tys. złotych.

Robert Kubica ścigał się w Belgii. Polak poza podium w swojej klasie

Skoczkowie ruszyli na pomoc

Los wiślanina nie był obojętny innym sportowcom. Reprezentanci Polski w skokach narciarskich, Jakub Wolny i Aleksander Zniszczoł, udostępnili link do zbiórki w swoich mediach społecznościowych.

Dobre relacje z Cieślarem ma także Maciej Kot. Skoczek narciarski w 2016 roku wziął udział w X edycji Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Zawodnik AZS Zakopane był wtedy pilotowany przez Zbigniewa Cieślara.

Murańka na zakręcie. "Ma wrócić do Pucharu Świata. To jego miejsce"

Cieślar zaraził córkę miłością do sportu

50-letni rajdowiec całe swoje życie spędził w Wiśle, mieście rozsławionym głównie przez skoki narciarskie. Cieślar pasją do tego sportu zaraził swoją córkę, Paulinę. 20-latka ma na swoim koncie starty w zawodach najniższej rangi, znalazła się także w składzie Polski na mistrzostwa świata juniorów w 2022 roku. 

Małysz w żywe oczy okłamany przez Doleżala? Mistrz ujawnia

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy