Puszcza Niepołomice - Korona Kielce 1-1, karne: 3-2

Niespodzianka w Pucharze Polski! Drugoligowa Puszcza Niepołomice po rzutach karnych wyeliminował ekstraklasową Koronę Kielce i zagra w 1/8 finału.

Wyniki Pucharu Polski - TUTAJ

Za Puszczą przemawiało tylko swoje boisko. Cała reszta, czyli doświadczenie, klasa piłkarzy, budżet itp. działał już na korzyść kielczan. Górą byli jednak niepołomiczanie i to oni grają dalej w Pucharze Polski.

Po 90 minutach było 0-0, a za strzelanie bramek piłkarze wzięli się w dogrywce. Kamil Łączek trafił do siatki w 104. minucie i Niepołomice zaczęły świętować. Sześć minut później wyrównał jednak Vanja Marković.

Rywalizację musiały więc rozstrzygnąć rzuty karne. Po pierwszej serii prowadzili gospodarze i już do końca nie dali sobie wydrzeć wygranej. Ostatecznie w karnych wygrali 3-2 i awansowali.

W 1/8 finału Puszcza zmierzy się ze zwycięzcą meczu Piast Gliwice - Lechia Gdańsk, który zostanie rozegrany 24 sierpnia.

Puszcza Niepołomice - Korona Kielce 1-1, karne 3-2

Bramki: Łączek (104.) - Marković (110.).

Dowiedz się więcej na temat: Puszcza Niepołomice | Korona Kielce | Puchar Polski