Puchar Polski: Widzew Łódź - Legia Warszawa 2-3 (0-0)

30 października na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź w Łodzi odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Polski pomiędzy drużynami Widzewa a Legii. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Legii 3-2, który wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 16,723 widzów.

Polska - Puchar Polski
2019-10-30 20:30 | Stadion: Stadion Miejski Widzewa Łódź | Widzów: 16723 | Arbiter: S. Marciniak
I. Lewczuk 84'

Od pierwszych minut zespół Legii zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Widzewa była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Legii w 48. minucie spotkania, gdy José Kanté strzelił pierwszego gola.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Legii, zdobywając kolejną bramkę. W 52. minucie celnym strzałem popisał się Paweł Wszołek.

W 58. minucie Arvydas Novikovas został zastąpiony przez Waleriana Gwilię. W tej samej minucie w zespole Widzewa doszło do zmiany. Konrad Gutowski wszedł za Christophera-Massambę Mandiangu. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Robak.

W 68. minucie arbiter pokazał kartkę Igorowi Lewczukowi z Legii.

W 73. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Legii Artur Jędrzejczyk. W 74. minucie sędzia ukarał żółtą kartką José Kantégo z Legii, a w 78. minucie Konrada Gutowskiego z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 84. minucie Igor Lewczuk dał prowadzenie swojej drużynie.

W 87. minucie José Kanté został zmieniony przez Jarosława Niezgodę, co miało wzmocnić jedenastkę Legii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Przemysława Kitę na Rafała Wolsztyńskiego oraz Bartłomieja Poczobuta na Adama Radwańskiego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-3.

Andre Renato Soares Martins
97′ Bartłomiej Poczobut
Lima Linhares Lucas Luquinhas
59′ Christopher-Massamba Mandiangu
Domagoj Antolić
94′ Przemysław Kita
Arvydas Novikovas59′
 58′ (k.) Marcin Robak
Luis Rocha
59′ 80′ Konrad Gutowski
Kacper Kostorz
97′ Adam Radwański
Salvador Agra
94′ Rafał Wolsztyński
Jarosław Niezgoda88′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Legii w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.