Puchar Polski: Unia Skierniewice - Widzew Łódź 0-4 (0-3)

15 sierpnia na Stadionie Miejskim w Skierniewicach odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Polski pomiędzy drużynami Unii Skierniewice a Widzewa. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Widzewa 4-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 990 widzów.

Polska - Puchar Polski
2020-08-15 16:00 | Stadion: Stadion Miejski w Skierniewicach | Widzów: 990 | Arbiter: P. Gryckiewicz
K. Nowak 81'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Widzewa w ósmej minucie spotkania, gdy Daniel Tanżyna strzelił pierwszego gola.

Zespół Unii Skierniewice ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 24. minucie drugiego gola dla jedenastki Widzewa strzelił Henrik Ojamaa.

Niedługo później Robert Prochownik wywołał eksplozję radości wśród kibiców Widzewa, zdobywając kolejną bramkę w 37. minucie meczu.

Na drugą połowę zespół Unii Skierniewice wyszedł w zmienionym składzie, za Mateusza Stepiena wszedł Vladyslav Kudryavtsev. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Paweł Czarnecki z Unii Skierniewice.

W 52. minucie Kamil Lojszczyk został zmieniony przez Damiana Makucha. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Unia Skierniewice: Adrianowi Dudzińskiemu w 53. i Maciejowi Wilanowskiemu w 69. minucie. Między 57. a 74. minutą, boisko opuścili zawodnicy Widzewa: Konrad Gutowski, Mateusz Możdżeń, Robert Prochownik, Sebastian Rudol, Filip Becht, na ich miejsce weszli: Michael Ameyaw, Marcel Gąsior, Patryk Mucha, Krystian Nowak, Marcel Pięczek. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Roberta Kowalczyka, Macieja Wilanowskiego zajęli: Hubert Berłowski, Piotr Klab.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Widzewa w 81. minucie spotkania, gdy Krystian Nowak strzelił czwartego gola. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-4.

Wojciech Pawłowski
49′ Paweł Czarnecki
Filip Becht
53′ Adrian Dudziński
Mateusz Możdżeń
69′ Maciej Wilanowski