Puchar Polski: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Zagłębie Lubin* 1-3 (0-1)

13 sierpnia na Stadionie Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Polski pomiędzy drużynami Świt a Zagłębia Lubin. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Zagłębia Lubin 3-1, który wywalczyło awans. Mecz obejrzało 212 widzów.

D. Bohar 84'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Żubrowski.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Zagłębie Lubin: Dominikowi Jończemu w 29. i Mateuszowi Bartolewskiemu w 37. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Zagłębia Lubin.

Na drugą połowę drużyna Świt wyszła w zmienionym składzie, za Kamila Wiśniewskiego wszedł Mateusz Kwiatkowski. W 61. minucie Mateusz Bartolewski został zmieniony przez Jakuba Sypka.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Zagłębie Lubin: Ľubomírowi Guldanowi w 66. i Sašy Balić w 69. minucie. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Zagłębia Lubin doszło do zmiany. Jewgienij Baszkirow wszedł za Łukasza Porębę.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 75. minucie bramkę wyrównującą zdobył Michał Drewnowski.

Szybko po stracie gola drużyna gości znów trafiła do bramki rywala. W 78. minucie Jewgienij Baszkirow dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 79. minucie w zespole Świt doszło do zmiany. Jacek Tkaczyk wszedł za Piotra Kusińskiego.

Drużyna Świt ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Na sześć minut przed zakończeniem starcia celnym strzałem popisał się Damjan Bohar.

W 86. minucie Hubert Michalik został zmieniony przez Marcela Pruszkowskiego, co miało wzmocnić jedenastkę Świt. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jakuba Żubrowskiego na Kamila Kruka. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Saša Balić69′
 75′ Michał Drewnowski