Puchar Polski: Stal Stalowa Wola - Lech Poznań 0-2 (0-1)

4 grudnia na IZO Arenie w Boguchwale odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Polski pomiędzy drużynami Stal a Lecha. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Lecha 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 450 widzów.

T. Dejewski 68'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Już w pierwszych sekundach spotkania na listę strzelców wpisał się Tymoteusz Puchacz.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lecha (”Kolejorz”).

W 66. minucie Joao Amaral zastąpił Karla Muhara. W 67. minucie Bartlomiej Ciepiela został zmieniony przez Michała Płonkę, co miało wzmocnić drużynę Stal (”Stalówka”). Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jakuba Kamińskiego na Lubomira Szatkę.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Lecha, zdobywając kolejną bramkę. W 68. minucie trafił Tomasz Dejewski.

W 75. minucie Christian Gytkjaer został zmieniony przez Pawła Tomczyka, co miało wzmocnić jedenastkę Lecha. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Łukasza Pietrasa na Filipa Wójcika oraz Michała Mistrzyka na Kacpra Śpiewaka. W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Przemysława Stelmacha z ”Stalówki”, a w 88. minucie Đorđe Crnomarkovicia z drużyny przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Jakub Moder
84′ Przemysław Stelmach