Puchar Polski: Stal Stalowa Wola - GKS Katowice 1-1 (1-0,1-1) rzuty karne 4-3

30 października na IZO Arenie w Boguchwale odbył się mecz rozgrywek o Puchar Polski pomiędzy drużynami Stal a GKS-u Katowice. Starcie zakończyło się zwycięstwem GKS-u Katowice, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 4-3. Na stadionie stawiło się 75 widzów.

M. Płonka 63' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Krzysztof Kiercz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stal (”Stalówka”), zdobywając bramkę w 10. minucie spotkania.

W 33. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kacpra Tabisia z GKS-u Katowice (”GieKSa”), a w 39. minucie Szymona Jopka z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Stalówki”.

Drugą połowę jedenastka Stal rozpoczęła w zmienionym składzie, za Łukasza Zjawińskiego wszedł Robert Dadok. W 57. minucie za Szymona Jopka wszedł Przemysław Stelmach.

W 59. minucie kartkę dostał Grzegorz Janiszewski, piłkarz gości.

Zespół gości nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 63. minucie wynik ustalił Marcin Urynowicz.

W 64. minucie w drużynie Stal doszło do zmiany. Piotr Mroziński wszedł za Łukasza Pietrasa. W 76. minucie sędzia przyznał kartkę Kacprowi Michalskiemu z zespołu gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Grzegorz Janiszewski59′
 10′ Krzysztof Kiercz
Arkadiusz Jędrych
Bartosz Sobotka
Kacper Michalski76′
Adam Waszkiewicz
Zbigniew Wojciechowski
105′ Piotr Witasik
Michał Gałecki111′
39′ Szymon Jopek
Patryk Grychtolik
Łukasz Pietras
Kacper Tabiś33′
63′ (samob.) Michał Płonka
Marcin Urynowicz
Michał Fidziukiewicz
Łukasz Wroński
Łukasz Zjawiński
Dawid Rogalski

W 91. minucie Marcin Urynowicz został zmieniony przez Adriana Błąda, co miało wzmocnić jedenastkę GKS-u Katowice. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michała Płonkę na Filipa Wójcika. W dziewiątej minucie przed zakończnieniem dogrywki arbiter pokazał kartkę Michałowi Gałeckiemu z GKS-u Katowice.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych lepszy okazał się zespół gospodarzy. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 4-3.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom GKS-u Katowice pokazał cztery.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.