Puchar Polski: Stal Mielec - Pogoń Szczecin 2-0 (1-0)

30 października na Stadionie MOSiR w Mielcu odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Polski pomiędzy drużynami Stal a Pogoń. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Stal 2-0, który wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 2,983 widzów.

Mateusz Mak 49'

Od pierwszych minut jedenastka Pogoń (”Portowcy”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Stal była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez zespół Stal w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 36. minucie bramkę zdobył Adrian Paluchowski.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Stal.

Na drugą połowę zespół Stal wyszedł w zmienionym składzie, za Lukasza Bielaka wszedł Josip Šoljić.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik ustalił Mateusz Mak.

W 51. minucie Guarrotxena zastąpił Sebastiana Kowalczyka. Między 60. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy Stal: Mateusz Mak, Grzegorz Tomasiewicz, na ich miejsce weszli: Wojciech Lisowski, Szymon Stasik. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tomása Podstawskiego, Michalisa Maniasa zajęli: Adam Buksa, Marcel Wędrychowski. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Jakubowi Bartkowskiemu z jedenastki gości. Była to 72. minuta meczu.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Damian Dąbrowski
 49′ Mateusz Mak
Iker Guarrotxena
 36′ Adrian Paluchowski
Michalis Manias

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Pogoń przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.