Puchar Polski: Stal Mielec - Lech Poznań 1-3 (1-2)

27 maja na Stadionie MOSiR w Mielcu odbył się mecz rozgrywek o Puchar Polski pomiędzy drużynami Stal a Lecha. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Lecha 3-1, który wywalczył awans.

K. Jóźwiak 82'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna Lecha (”Kolejorz”) trafiła do bramki rywala. W piątej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Dani Ramírez.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Karlo Muhar z zespołu gości. Była to 13. minuta spotkania.

Jedenastka Stal ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 34. minucie wynik na 0-2 podwyższył Timur Żamaletdinow.

Zawodnicy Stal odpowiedzieli strzeleniem gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu bramkę kontaktową zdobył Bartosz Nowak.

W 52. minucie sędzia przyznał kartkę Mateuszowi Bodziochowi z Stal. W 58. minucie Jakub Kamiński zastąpił Tymoteusza Puchacza.

Między 61. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Stal: Andreja Prokić, Maciej Domański, Maciej Urbańczyk, na ich miejsce weszli: Robert Dadok, Grzegorz Tomasiewicz, Adrian Paluchowski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniego Ramíreza, Karla Muhara zajęli: Jakub Moder, Mateusz Skrzypczak.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lecha w 82. minucie spotkania, gdy Kamil Jóźwiak strzelił trzeciego gola. W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tymoteusza Puchacza z Lecha, a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu Mateusza Maka z drużyny przeciwnej.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Lubomir Szatka
52′ Mateusz Bodzioch
Đorđe Crnomarković
Krystian Getinger
Wołodymyr Kostewycz
92′ Mateusz Mak
Jakub Kamiński57′
75′ Maciej Domański
Karlo Muhar13′ 76′
 46′ Bartosz Nowak
Pedro Tiba
61′ Andreja Prokić
Daniel Ramirez Fernandez  6′ 65′
79′ Maciej Urbańczyk
Jakub Moder65′
75′ Grzegorz Tomasiewicz
Tymoteusz Puchacz57′ 86′
61′ Robert Dadok
Paweł Tomczyk
79′ Adrian Paluchowski

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.