Puchar Polski: Ślęza Wrocław - Wigry Suwałki 2-1 (1-0)

13 sierpnia na Kompleksie Piłkarskim 1KS Ślęza Wrocław we Wrocławiu odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Polski pomiędzy drużynami Ślęzy a Wigier. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Ślęzy 2-1, który wywalczyła awans. Mecz obejrzało 396 widzów.

Polska - Puchar Polski
2020-08-13 16:00 | Stadion: Kompleks Piłkarski 1KS Ślęza Wrocław | Widzów: 396 | Arbiter: P. Pskit
Ślęza Wrocław
Wigry Suwałki
2
1
R. Pisarczuk 14',63'
F. Olejniczak 53' (samob.)

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ślęzy w 14. minucie spotkania, gdy Robert Pisarczuk strzelił z karnego pierwszego gola.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Adrianowi Karankiewiczowi z Wigier. W 38. minucie Bartosz Gużewski został zastąpiony przez Michała Żebrakowskiego. W 45. minucie kartką został ukarany Robert Pisarczuk, zawodnik Ślęzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ślęzy.

W 53. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Ślęzy Filip Olejniczak. W 54. minucie boisko opuścili zawodnicy Ślęzy: Mateusz Stempin, Mateusz Kluzek, a na ich miejsce weszli Kornel Traczyk, Jakub Gil.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Grzegorz Aftyka z drużyny gości. Była to 57. minuta spotkania.

W 63. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Robert Pisarczuk ze Ślęzy. Między 70. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Ślęzy: Robert Pisarczuk, Guilherme Cordeiro, Maciej Diduszko, na ich miejsce weszli: Piotr Stępień, Krzysztof Bialik, Piotr Kotyla. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Grzegorza Aftyki, Cezarego Sauczka zajęli: Daniel Liszka, Oskar Fürst.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Grzegorz Aftyka57′
 14′ (k.), 63′ (k.) 45′ Robert Pisarczuk
Cezary Sauczek
53′ (samob.) Filip Olejniczak
Kacper Wełniak

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Wigier przyznał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Wigier wykorzystała wszystkie zmiany.