Puchar Polski: Pogoń Siedlce - Piast Gliwice 0-4 (0-2)

30 października na Stadion ROSRRiT odbył się mecz rozgrywek o Puchar Polski pomiędzy drużynami Pogoń Siedlce a Piast. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Piast 4-0, który wywalczyły awans. Starcie obejrzało 1,703 widzów.

Polska - Puchar Polski
2019-10-30 18:30 | Stadion: Stadion ROSRRiT | Widzów: 1703 | Arbiter: K. Iwanowicz
Tiago Alves 76'

Od pierwszych minut drużyna Piast zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Pogoń Siedlce była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Piast w 38. minucie spotkania, gdy Patryk Tuszyński zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Piast, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Martin Konczkowski.

W 54. minucie Kacper Falon zastąpił Mateusza Kluzka. W tej samej minucie Marcin II został zmieniony przez Kamila Walkowa, co miało wzmocnić drużynę Pogoń Siedlce. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Łukasza Krakowczyka na Denisa Gojkę w 60. minucie oraz Martina Konczkowskiego na Bartosza Rymaniaka w tej samej minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Tiago Alves wywołał eksplozję radości wśród kibiców Piast, zdobywając kolejną bramkę w 76. minucie pojedynku. W 79. minucie w jedenastce Pogoń Siedlce doszło do zmiany. Artur Balicki wszedł za Macieja Firleja.

W tej samej minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Patryk Tuszyński z Piast. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Bartoszowi Wiktorukowi z Pogoń Siedlce. Była to 81. minuta spotkania.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w zespole Piast doszło do zmiany. Dani Aquino wszedł za Patryka Tuszyńskiego. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-4.

Tomasz Jodłowiec
81′ Bartosz Wiktoruk
Łukasz Krakowczyk
Maciej Firlej
Patryk Tuszyński  38′, 79′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Pogoń Siedlce przyznał jedną żółtą.