Puchar Polski: Pniówek Pawłowice Śląskie - Sokół Ostróda 2-3 (0-1)

15 sierpnia na Stadionie Pniówek w Pawłowicach odbył się mecz rozgrywek o Puchar Polski pomiędzy drużynami Pnióweka a Sokołu Ostróda. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Sokołu Ostróda 3-2, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 97 widzów.

D. Wolny 87'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut drużyna Sokołu Ostróda zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Pnióweka była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 27. minucie Sebastian Rugowski zastąpił Piotra Ziolkowskiego.

W 29. minucie w zespole Pnióweka doszło do zmiany. Kamil Glenc wszedł za Dawida Weisa.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Sokołu Ostróda w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy bramkę zdobył Piotr Ziolkowski.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Pniówek: Wojciechowi Canibołowi w 36. i Oskarowi Mazurkiewiczowi w 38. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sokołu Ostróda.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Wojciecha Mazurowskiego z Sokołu Ostróda, a w 50. minucie Tomasza Musioła z drużyny przeciwnej.

Drużyna Pnióweka otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 54. minucie Kamil Glenc wyrównał wynik meczu.

W 56. minucie w jedenastce Sokołu Ostróda doszło do zmiany. Konrad Andrzejczak wszedł za Wojciecha Kalinowskiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pnióweka w 59. minucie spotkania, gdy Rafał Adamek zdobył drugą bramkę. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sokół Ostróda: Adamowi Doboszowi w 65. i Karolowi Żwirowi w 75. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Dawid Wolny.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Mateusz Pańkowski z drużyny gospodarzy.

Prawie natychmiast Piotr Ziolkowski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sokołu Ostróda, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie spotkania. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-3.

Błażej Niezgoda
90′ Mateusz Pańkowski
Paweł Brzuzy
Michał Płowucha
Adam Dobosz65′
Przemysław Szkatuła
Wojciech Mazurowski48′
 59′ Rafał Adamek
Michał Zimmer
Szymon Ciuberek
Tomasz Gajda
38′ Oskar Mazurkiewicz
Wojciech Kalinowski
50′ Tomasz Musioł
Kamil Zalewski
Dawid Weis
Karol Żwir75′
36′ Wojciech Caniboł
Sebastian Rugowski
Mateusz Szatkowski
Dawid Wolny  87′

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Sokołu Ostróda przyznał trzy.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Sokołu Ostróda dokonała dwóch zmian.