Reklama

Reklama

Puchar Polski. Obsada sędziowska 1/8 finału. Marciniak znowu wyznaczony Cracovii

Ustalono obsadę sędziowską meczów 1/8 finału Pucharu Polski. Sześć spotkań odbędzie się w tym tygodniu, a dwa kolejne spotkania zostały zaplanowane na przyszły.

Po raz kolejny do spotkania Cracovii w tym sezonie został wyznaczony Szymon Marciniak. Arbiter z Płocka prowadził pojedynki "Pasów" w Lotto Ekstraklasie z: Lechią Gdańsk, Śląskiem Wrocław i Legią Warszawa. Nie obyło się w nich bez kontrowersji.

W Gdańsku Marciniak unieważnił dwa gole Cracovii po skorzystaniu z systemu VAR (wideoasystent), we Wrocławiu po obejrzeniu powtórki podyktował rzut karny, gdy Sylwester Lusiusz miał faulować Michała Chrapka, a w Warszawie nie przyznał "Pasom" karnego po faulu Artura Jędrzejczyka na Mateuszu Wdowiaku, bo skrzydłowy gości w momencie zagrania Sergieja Zenjova był na pozycji spalonej.

Reklama

Tylko że w przepisach gry na sezon 2017/18, które można znaleźć na stronie PZPN-u, odnajdujemy taki fragment:

"W sytuacjach, w których:

- zawodnik przemieszczający się z pozycji spalonej, lub stojący na niej, znajduje się na drodze poruszania się przeciwnika, tym samym wpływając na jego poruszanie się w kierunku piłki, to takie zachowanie zostanie ukarane z tytułu spalonego, jeżeli wpływa ono na możliwość przeciwnika zagrania lub walki o piłkę; jeżeli zawodnik przemieszcza się na drogę poruszania przeciwnika i ogranicza jego poruszanie się (np. blokuje przeciwnika), to takie zachowanie należy karać zgodnie z zapisami Art. 12,

- jeżeli zawodnik przebywający na pozycji spalonej porusza się w kierunku piłki z intencją zagrania piłki, i zostaje sfaulowany przed tym nim zagrał lub próbował zagrać piłkę, lub przed walką z przeciwnikiem o piłkę, sędzia przerwie grę i ukarze przeciwnika za faul, jako że zaistniał on przed spalonym,

- przewinienie zostało popełnione wobec zawodnika przebywającego na pozycji spalonej, który już zagrał lub próbuje zagrać piłkę, lub atakuje przeciwnika w walce o piłkę, to w takiej sytuacji sędzia przerywa grę z tytułu spalonego, jako że zaistniał on przed dokonaniem faulu".

1/8 finału Pucharu Polski:

Drutex-Bytovia - Pogoń Szczecin, 19.09 (wt.), 17:45, Sylwester Rasmus (Kończewice)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia, 19.09 (wt.), 20:45, Wojciech Myć (Lublin)

Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz, 20.09 (śr.), 17:45, Bartosz Frankowski (Toruń)

Korona Kielce - Wisła Kraków, 20.09 (śr.), 20:45, Jarosław Przybył (Kluczbork)

Ruch Zdzieszowice - Legia Warszawa, 21.09 (czw.), 15:30, Piotr Lasyk (Bytom)

Cracovia - Zagłębie Lubin, 21.09 (czw.), 20:45, Szymon Marciniak (Płock)

Chrobry Głogów - Piast Gliwice, 26.09 (wt.), 18:00, Paweł Pskit (Zgierz)

Chojniczanka - Bruk-Bet Termalica Nieciecza, 27.09 (śr.), 15:30, Kornel Paszkiewicz (Kąty Wrocławskie)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama