Puchar Polski: MLKS Unia Janikowo - Zagłębie Sosnowiec 1-0 (1-0)

15 sierpnia na Stadionie Miejskim odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Polski pomiędzy drużynami Unii Janikowo a Zagłębia Sosnowiec. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Unii Janikowo 1-0, który wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 560 widzów.

Polska - Puchar Polski
2020-08-15 16:00 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 560 | Arbiter: K. Kiełczewski
MLKS Unia Janikowo
Zagłębie Sosnowiec
1
0
D. Garstka 22'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Tomaszowi Kowalczukowi z zespołu gospodarzy. Była to 13. minuta meczu.

Jedyną bramkę meczu dla Unii Janikowo zdobył Damian Garstka w 22. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Unii Janikowo.

Drugą połowę jedenastka Zagłębia Sosnowiec rozpoczęła w zmienionym składzie, za Filipa Karbowego wszedł Martim Maia. W 58. minucie w drużynie Zagłębia Sosnowiec doszło do zmiany. Patryk Małecki wszedł za Quentina Seedorfa.

W tej samej minucie za Olafa Nowaka wszedł Szymon Pawłowski. Między 63. a 75. minutą, boisko opuścili piłkarze Unii Janikowo: Mikolaj Jablkowski, Milosz Dziurzynski, na ich miejsce weszli: Mateusz Rumiński, Ernest Hulisz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Łukasza Turzynieckiego, Mateusza Szweda zajęli: Dawid Ryndak, Michał Kieca. Od 72. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Zagłębia Sosnowiec i jedną drużynie przeciwnej.

Matko Perdijić
 22′ Damian Garstka
Quentin Seedorf
13′ Tomasz Kowalczuk
Mateusz Szwed
72′ Przemyslaw Kedziora
Olaf Nowak

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka Zagłębia Sosnowiec w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.