Reklama

Reklama

Puchar Polski: MKS Bytovia - Cracovia 2-3 (0-0,2-2)

29 października na Stadionie MOSiR w Bytowie odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Polski pomiędzy drużynami MKS-u Bytovia a Cracovii. Mecz zakończył się po dogrywce zwycięstwem Cracovii 3-2, który wywalczyła awans. Pojedynek obejrzało 240 widzów.

Polska - Puchar Polski
2019-10-29 17:30 | Stadion: Stadion MOSiR | Widzów: 1169 | Arbiter: R. Rokosz
MKS Bytovia
Cracovia
2
3
PO DOGRYWCE
D. Feruga 56' 
Piotr.Giel 73' 
D. Jablonský 64',120' 
B. Czeczarić 88' 

Od pierwszych minut drużyna Cracovii zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu MKS-u Bytovia była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Deleu z MKS-u Bytovia. Była to 42. minuta spotkania.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 56. minucie kartkę obejrzał Bojan Czeczarić z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy MKS-u Bytovia w 56. minucie spotkania, gdy Daniel Feruga zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. W 57. minucie za Michała Rakoczego wszedł Pelle van Amersfoort.

Reklama

W 58. minucie w jedenastce Cracovii doszło do zmiany. Janusz Gol wszedł za Tomasza Vestenickiego. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia ukarał kartką Milana Dimuna, zawodnika Cracovii.

Drużyna gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się David Jablonsky.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom MKS Bytovia: Przemysławowi Lechowi w 71. i Adrianowi Liberackiemu w 72. minucie. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Cracovii doszło do zmiany. Rafael Lopes wszedł za Filipa Piszczka.

Piłkarze MKS-u Bytovia szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 73. minucie Piotr Giel dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Cracovii przyniosły efekt bramkowy. W 88. minucie bramkę wyrównującą zdobył Bojan Czeczarić. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

2
3
MKS Bytovia
Cracovia
Hroszszo
Diego
Helik
Jablonský
2
Pestka
Dimun
Hanca
Rakoczy
Czeczarić
Piszczek
Vestenicky
Kapsa
Bąk
Deleu
Kawula
Liberacki
Rutkowski
Feruga
Lech
Czubak
Giel
Kwiatkowski
SKŁADY
MKS Bytovia
Cracovia
Paweł Kapsa
Lukasz Hroszszo
Krzysztof Bąk
. Diego
42′ Santos Luiz Carlos Deleu
Michał Helik
Kacper Kawula
David Jablonsky  64′, 120′
72′ Adrian Liberacki
Kamil Pestka
118′ Michał Rutkowski
Milan Dimun61′
 56′ (k.) Daniel Feruga
Sergiu Hanca
71′ Przemysław Lech
Michał Rakoczy
Karol Czubak
Bojan Czeczarić  88′ 56′
 73′ Piotr Giel
Filip Piszczek
Adrian Kwiatkowski
Tomasz Vestenicky

W 99. minucie w zespole Cracovii doszło do zmiany. Sebastian Strozik wszedł za Bojana Czeczaricia. W siódmej minucie przed zakończnieniem dogrywki w drużynie MKS-u Bytovia doszło do zmiany. Mateusz Szela wszedł za Adriana Kwiatkowskiego.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W piątej minucie doliczonego czasu dogrywki David Jablonsky po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-3.

Dogrywkę wygrał zespół Cracovii który strzelił jednego gola.

Piłkarze MKS-u Bytovia dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Cracovii wymieniła czterech graczy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama