Puchar Polski: Miedź Legnica - Stomil Olsztyn 1-1 (0-0,1-1) rzuty karne 4-3

5 grudnia na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Polski pomiędzy drużynami Miedzi a Stomilu Olsztyn. Mecz zakończył się zwycięstwem Stomilu Olsztyn, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 4-3. Starcie obejrzało 2,964 widzów.

Polska - Puchar Polski
2019-12-05 17:45 | Stadion: Stadion im. Orła Białego | Widzów: 2964 | Arbiter: A. Aluszyk
S. Sobczak 57'

Od pierwszych minut drużyna Stomilu Olsztyn zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Miedzi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Miedź: Krzysztofowi Danielewiczowi w 21. i Valerijsowi Sabali w 28. minucie.

W 36. minucie Bartłomiej Niedziela zastąpił Mateusza Gancarczyka. W ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Adrianowi Purzyckiemu, piłkarzowi gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 56. minucie arbiter przyznał kartkę Damianowi Byrtkowi z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Stomilu Olsztyn w 57. minucie spotkania, gdy Szymon Sobczak strzelił z karnego pierwszego gola. Między 60. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Miedzi: Krzysztof Danielewicz, Jakub Łukowski, Maciej Sliwa, na ich miejsce weszli: Dawid Kort, Henrik Ojamaa, Patryk Makuch. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Wojciecha Hajdy, Szymona Sobczaka zajęli: Waldemar Gancarczyk, Grzegorz Lech.

Między 66. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Stomilu Olsztyn i jedną drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Bramkę na 1-1 w doliczonej trzeciej minucie pojedynku zdobył Patryk Makuch.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Janusz Bucholc
56′ Damian Byrtek
Lukáš Kubáň
86′ Artur Pikk
Oleh Tarasenko
Paweł Zieliński
Jakub Tecław
21′ Krzysztof Danielewicz
Wiktor Biedrzycki
Jakub Łukowski
Wojciech Hajda66′
García Barreno Marquitos
Eric Keith Molloy
45′ Adrian Purzycki
Bartłomiej Niedziela
Maciej Śliwa
Artur Siemaszko
28′ Valerijs Sabala
Szymon Sobczak  57′ (k.)

Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki w jedenastce Stomilu Olsztyn doszło do zmiany. Maciej Pałaszewski wszedł za Jakuba Tecława. W 119. minucie w drużynie Miedzi doszło do zmiany. Marcin Warcholak wszedł za Artura Pikka.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych jedenastka Miedzi pokonała piłkarzy Stomilu Olsztyn 4-3.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy.