Puchar Polski: Miedź Legnica - Legia Warszawa 1-2 (0-1)

26 maja na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Polski pomiędzy drużynami Miedzi a Legii. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Legii 2-1, który wywalczyła awans.

M. Cholewiak 50'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Legii otworzyli wynik. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Walerian Gwilia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Legii.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Legii w 49. minucie spotkania, gdy Mateusz Cholewiak strzelił drugiego gola. W 58. minucie Joan Román zastąpił Wojciecha Łobodzińskiego.

Po godzinie gry żółtą kartką został ukarany Marquitos, zawodnik gospodarzy. W 65. minucie Patryk Makuch został zmieniony przez Macieja Sliwę, co miało wzmocnić zespół Miedzi. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Veszovicia na Artura Jędrzejczyka w 75. minucie oraz Waleriana Gwilię na Luquinhasa w tej samej minucie. W 80. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Igor Lewczuk osłabiając tym samym drużynę Legii.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 83. minucie, w zespole Miedzi za Omara Santany wszedł Dawid Kort, a w drużynie Legii Mateusz Cholewiak zmienił Williama Remy'ego.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 88. minucie bramkę kontaktową zdobył Paweł Zieliński.

W samej końcówce spotkania żółtą kartkę dostał Josip Šoljić z Miedzi. Drużynie Miedzi zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Legii.

Wojciech Muzyk
 88′ Paweł Zieliński
Michał Karbownik
59′ Joan Roman
Bartosz Slisz
89′ Josip Šoljić
Walerian Gwilia  17′ 77′
83′ Omar Santana Cabrera
Domagoj Antolić
63′ García Barreno Marquitos
Paweł Wszołek
Jakub Łukowski
José Kanté Martínez
65′ Patryk Makuch
Mateusz Cholewiak  50′
Mateusz Hewelt
Artur Jędrzejczyk75′
65′ Maciej Sliwa
William Remy
Grzegorz Bartczak
Lima Linhares Lucas Luquinhas77′
Marcin Garuch
Andre Renato Soares Martins
83′ Dawid Kort
Mateusz Praszelik
59′ Wojciech Łobodziński
Piotr Pyrdoł
Bożo Musa
Tomasz Pekhart
Artur Pikk

Mateusz Zatwarnicki

Sędzia przyznał jedną czerwoną kartkę piłkarzom Legii, a zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.