Puchar Polski: Miedź Legnica - GKS Jastrzębie Zdrój 1-0 (0-0,0-0)

29 października na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Polski pomiędzy drużynami Miedzi a GKS-u Jastrzębie. Mecz zakończył się po dogrywce zwycięstwem Miedzi 1-0, który wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 2,356 widzów.

Polska - Puchar Polski
2019-10-29 19:00 | Stadion: Stadion im. Orła Białego | Widzów: 2356 | Arbiter: D. Sylwestrzak
Miedź Legnica
GKS Jastrzębie Zdrój
1
0
PO DOGRYWCE
G. Drazik 108' (samob.)

Od pierwszych minut jedenastka GKS-u Jastrzębie zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Miedzi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna GKS-u Jastrzębie rozpoczęła w zmienionym składzie, za Patryka Skóreckiego, Łukasza Norkowskiego weszli Marek Mroz, Bartosz Jaroszek. W 55. minucie arbiter ukarał kartką Bartosza Jaroszka, piłkarza GKS-u Jastrzębie.

W 58. minucie Aboubacar Condé zastąpił Macieja Sliwę. W 59. minucie Jakub Łukowski został zmieniony przez Henrika Ojamaę, a za Krzysztofa Danielewicza wszedł na boisko Marquitos, co miało wzmocnić zespół Miedzi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kamila Adamka na Adama Żaka. W 83. minucie sędzia pokazał kartkę Adrianowi Purzyckiemu z Miedzi.

Michał Bojdys
93′ Damian Byrtek
Dominik Szczęch111′
83′ Adrian Purzycki
Damian Tront
Valerijs Sabala
Kamil Adamek

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 91. minucie, w drużynie Miedzi za Grzegorza Bartczaka wszedł Paweł Zieliński, a w jedenastce GKS-u Jastrzębie Kamil Szymura zmienił Jakuba Wróbla. Po rozpoczęciu dogrywki kartkę otrzymał Damian Byrtek z zespołu gospodarzy.

W 108. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik GKS-u Jastrzębie Grzegorz Drazik. W 111. minucie kartką został ukarany Dominik Szczęch, zawodnik gości.

Dogrywkę wygrała jedenastka gospodarzy która zdobyła jedną bramkę.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.