Puchar Polski: Łódzki Klub Sportowy - Górnik Zabrze 2-0 (1-0)

29 października na Stadionie MOSiR w Łodzi odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Polski pomiędzy drużynami ŁKS-u a Górnika Zabrze. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem ŁKS-u 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 2,708 widzów.

Polska - Puchar Polski
2019-10-29 20:30 | Stadion: Stadion MOSiR | Widzów: 2708 | Arbiter: T. Kwiatkowski
Łódzki Klub Sportowy
Górnik Zabrze
2
0
Pirulo 41'
Trąbka 77'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Macieja Wolskiego z ŁKS-u, a w 24. minucie Łukasza Wolsztyńskiego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ŁKS-u w 41. minucie spotkania, gdy Pirulo zdobył pierwszą bramkę. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Borisowi Sekuliciowi i Bartłomiejowi Kalinkowskiemu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ŁKS-u.

Na drugą połowę zespół Górnika Zabrze wyszedł w zmienionym składzie, za Juana Bauzę, Davida Kopacza weszli Jesus Jimenez, Angulo. W 53. minucie kartkę dostał Daniel Scislak, zawodnik Górnika Zabrze.

W 63. minucie Daniel Scislak został zastąpiony przez Filipa Bainovicia. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce ŁKS-u doszło do zmiany. Michał Trąbka wszedł za Patryka Bryłę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Michał Trąbka wywołał eksplozję radości wśród kibiców ŁKS-u, strzelając kolejnego gola w 78. minucie spotkania. W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jana Sobocińskiego z ŁKS-u, a w 85. minucie Szymona Matuszka z drużyny przeciwnej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Przemysław Wiśniewski
82′ Jan Sobociński
Paweł Bochniewicz
Kamil Rozmus
Michał Koj
67′ Patryk Bryła
Kamil Zapolnik
11′ Maciej Wolski
Daniel Ściślak53′ 62′
Łukasz Piątek
Szymon Matuszek85′
43′ 86′ Bartłomiej Kalinkowski
Juan Francisco Bauza46′
 41′ José Antonio Ruiz López Pirulo
David Kopacz47′
79′ Rafał Kujawa
Łukasz Wolsztyński24′
Arkadiusz Malarz
Tomasz Loska
Maciej Dampc
Igor Angulo Albóniga47′
86′ Ricardo Guima
Adam Örn Arnarson
Kamil Juraszek
Ishmael Baidoo
79′ Jewhen Radionow
Piotr Krawczyk
67′  77′ Michał Trąbka
Mateusz Matras

Piłkarze ŁKS-u obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.