Puchar Polski: Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin* 3-2 (0-2)

4 grudnia na Stadionie Energa Gdańsk odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Polski pomiędzy drużynami Lechii Gdańsk a Zagłębia Lubin. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Lechii Gdańsk 3-2, który wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 6,213 widzów.

Polska - Puchar Polski
2019-12-04 17:45 | Stadion: Stadion Energa Gdańsk | Widzów: 6213 | Arbiter: T. Musial
D. Bohar 43'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał żółtą kartkę Damianowi Oce, piłkarzowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zagłębia Lubin w 27. minucie spotkania, gdy Sasza Żivec strzelił pierwszego gola.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Zagłębia Lubin, zdobywając kolejną bramkę. W 43. minucie wynik na 0-2 podwyższył Damjan Bohar.

Drugą połowę zespół Lechii Gdańsk rozpoczął w zmienionym składzie, za Daniela Lukasika wszedł Artur Sobiech. Także drużyna Zagłębia Lubin wyszła w zmienionym składzie, za Ľubomíra Guldana wszedł Maciej Dąbrowski.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Makowski.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Lechii Gdańsk przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie gola wyrównującego strzelił Lukasz Haraslin.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lechii Gdańsk w 63. minucie spotkania, gdy Marco Paixao zdobył z karnego trzecią bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 76. minucie Sławomir Peszko został zmieniony przez Rafała Wolskiego. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Filipowi Starzyńskiemu z Zagłębia Lubin. Była to 77. minuta pojedynku. W 79. minucie boisko opuścili zawodnicy Zagłębia Lubin: Łukasz Poręba, Rok Sirk, a na ich miejsce weszli Bartosz Slisz, Bartosz Bialek.

W 86. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Sasza Żivec osłabiając tym samym zespół gości. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Lechii Gdańsk doszło do zmiany. Jakub Arak wszedł za Lukasza Haraslina. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-2.

Damian Oko7′
 55′ Lukasz Haraslin
Damjan Bohar  43′
Patryk Lipski
Bartosz Slisz
Daniel Łukasik
Filip Starzyński77′
 54′ Tomasz Makowski
Jakub Tosik
Sławomir Peszko
Sasza Żivec  27′ 86′
 63′ (k.) Marco Paixao
Bartosz Białek

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Zagłębia Lubin przyznał dwie żółte i jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.