Reklama

Reklama

Puchar Polski: Lech Poznań - Lechia Gdańsk 1-1 (0-0,1-1) rzuty karne 3-4

8 lipca na INEA stadionie odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Polski pomiędzy drużynami Lecha Poznań a Lechii Gdańsk. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lechii Gdańsk, który wywalczyła awans wygrywając serię rzutów karnych 4-3. Mecz obejrzało 7,192 widzów.

8 lipca na INEA stadionie odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Polski pomiędzy drużynami Lecha Poznań  a Lechii Gdańsk. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lechii Gdańsk, który wywalczyła awans  wygrywając serię rzutów karnych 4-3. Mecz obejrzało 7,192 widzów.

Od pierwszych minut drużyna Lechii Gdańsk zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Lecha Poznań (”Kolejorz”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lechii Gdańsk w 62. minucie spotkania, gdy Marco Paixao zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Zespół gości krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko trzy minuty, ponieważ jedenastka Lecha Poznań doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Dani Ramírez. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Reklama

W 73. minucie Jakub Kamiński został zmieniony przez Juliusza Letniowskiego. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

W 100. minucie Tymoteusz Puchacz został zmieniony przez Wołodymyra Kostewycza, co miało wzmocnić drużynę ”Kolejorza”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomasza Makowskiego na Egzona Kryeziu. W 109. minucie Pedro Tiba został zmieniony przez Filipa Marchwińskiego, a w pierwszej minucie doliczonego czasu dogrywki za Mickeya van der Harta wszedł na boisko Miłosz Mleczko, co miało wzmocnić jedenastkę Lecha Poznań. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Karola Filę na Rafała Kobrynia.

W szóstej minucie przed zakończnieniem dogrywki sędzia pokazał kartkę Egzonowi Kryeziu z Lechii Gdańsk.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych zespół Lechii Gdańsk pokonał zawodników Lecha Poznań 4-3.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Lechii Gdańsk przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL