Puchar Polski: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Wisła Kraków 2-1 (0-0)

15 sierpnia na Miejskim Stadionie Sportowym w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Polski pomiędzy drużynami KSZO a Wisły Kraków. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem KSZO 2-1, który wywalczyło awans. Na stadionie zasiadło 3,100 widzów.

Polska - Puchar Polski
2020-08-15 19:29 | Stadion: Miejski Stadion Sportowy | Widzów: 3100 | Arbiter: T. Wajda
Chuca 55'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom KSZO: Robertowi Majewskiemu w 12. i Konradowi Zaklice w 39. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez zespół Wisły Kraków w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie Chuca dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 58. minucie Wojciech Trochim zastąpił Michała Palucha. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Wisła Kraków: Danielowi Hoi-Kowalskiemu w 59. i Jeanowi Carlosowi w 65. minucie. W 63. minucie boisko opuścili zawodnicy Wisły Kraków: Stefan Savić, Fatos Beciraj, a na ich miejsce weszli Michał Mak, Rafał Boguski.

Drużyna KSZO otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Robert Majewski.

W 69. minucie Jean Carlos został zmieniony przez Patryka Plewkę, co miało wzmocnić zespół Wisły Kraków. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcina Kaczmarka na Bartosza Szydłowskiego w 88. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KSZO w 90. minucie spotkania, gdy Szymon Stanisławski zdobył drugą bramkę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Łukasz Burliga
 68′ 12′ Robert Majewski
Michał Mak
39′ Konrad Zaklika
Gieorgij Żukow
 90′ Szymon Stanisławski
Aleksander Buksa
Wojciech Trochim
Jean Carlos65′

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna KSZO w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.