Puchar Polski: KS Stilon Gorzów Wielkopolski - Zagłębie Lubin* 1-5 (0-1)

29 października na Stadionie OSiR ul. Olimpijska w Gorzowie Wielkopolskim odbył się mecz rozgrywek o Puchar Polski pomiędzy drużynami Stilonu Gorzów a Zagłębia Lubin. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Zagłębia Lubin 5-1, który wywalczyło awans. Na stadionie zasiadło 832 widzów.

Polska - Puchar Polski
2019-10-29 13:00 | Stadion: Stadion OSiR ul. Olimpijska | Widzów: 832 | Arbiter: M. Jenda
M. Dąbrowski 90'

Od pierwszych minut jedenastka Zagłębia Lubin zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Stilonu Gorzów była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zagłębia Lubin w 36. minucie spotkania, gdy Rok Sirk zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Zagłębia Lubin.

Na drugą połowę jedenastka Stilonu Gorzów wyszła w zmienionym składzie, za Mateusza Ogrodowskiego wszedł Filip Łaźniowski.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Zagłębia Lubin, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Filip Starzyński.

W 61. minucie Gracjan Kunowski został zmieniony przez Alana Blajewskiego.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 65. minucie gola kontaktowego strzelił Adrian Nowak.

W 67. minucie Asmir Suljić został zmieniony przez Damjana Bohara, a za Łukasza Porębę wszedł na boisko Bartosz Slisz, co miało wzmocnić jedenastkę Zagłębia Lubin. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Wojciecha Kurlapskiego na Lukasza Zakrzewskiego.

W 80. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Rok Sirk z Zagłębia Lubin. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w zespole Zagłębia Lubin doszło do zmiany. Łukasz Soszyński wszedł za Filipa Starzyńskiego.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 88. minucie czwartego gola dla jedenastki gości strzelił Patryk Szysz.

Prawie natychmiast Maciej Dąbrowski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zagłębia Lubin, zdobywając kolejną bramkę w 90. minucie meczu. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-5.