Puchar Polski: KS Polonia Nysa - Górnik Łęczna 1-3 (1-0)

2 września na Stadionie KS Polonia Nysa odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Polski pomiędzy drużynami KS Polonia Nysa a Górnika Łęczna. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Górnika Łęczna 3-1, który wywalczył awans. Starcie obejrzało 380 widzów.

Polska - Puchar Polski
2020-09-02 16:00 | Stadion: Stadion KS Polonia Nysa | Widzów: 380 | Arbiter: S. Szymon
M. Czabanowski 90' (samob.)

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze KS Polonia Nysa otworzyli wynik. W 13. minucie bramkę zdobył Alan Majerski.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Paweł Baranowski z jedenastki gości. Była to 33. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu KS Polonia Nysa.

Drugą połowę drużyna Górnika Łęczna rozpoczęła w zmienionym składzie, za Pawła Baranowskiego, Adriana Cierpkę, Igora Korczakowskiego weszli Tomasz Midzierski, Tomasz Tymosiak, Serhii Krykun. Także zespół KS Polonia Nysa wyszedł w zmienionym składzie, za Alana Majerskiego wszedł Ble Dro. W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Rafałowi Bobińskiemu, zawodnikowi gospodarzy.

W tej samej minucie za Daniela Golusa wszedł Patryk Ostrowski. Między 53. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy KS Polonia Nysa: Mateusz Danieluk, Rafał Bobiński, Patryk Perkowski, na ich miejsce weszli: Adam Setla, Mateusz Nazar, Michał Czabanowski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Leandra, Bartłomieja Kalinkowskiego zajęli: Kamil Rozmus, Marcin Stromecki. W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Adama Setlę z KS Polonia Nysa, a w 77. minucie Kamila Pajnowskiego z drużyny przeciwnej.

Dopiero pod koniec meczu Serhii Krykun wywołał eksplozję radości wśród kibiców Górnika Łęczna, zdobywając bramkę w 90. minucie spotkania.

W drugiej minucie doliczonego czasu meczu bramkę samobójczą strzelił zawodnik KS Polonia Nysa Michał Czabanowski.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Górnika Łęczna w 90. minucie spotkania, gdy Przemyslaw Banaszak strzelił trzeciego gola. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.