Puchar Polski: KS Lechia Zielona Góra - OKS Świt Skolwin (Szczecin) 1-4 (0-0)

13 sierpnia na Stadionie MOSiR w Zielonej Górze odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Polski pomiędzy drużynami Falubazu a OKS-u Świt. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem OKS-u Świt 4-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 365 widzów.

J. Babij 90' (samob.)

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Michała Łokietka z Falubazu, a w 25. minucie Patryka Baranowskiego z drużyny przeciwnej.

W 26. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Martins Ekwueme osłabiając tym samym drużynę Falubazu. W 30. minucie żółtą kartką został ukarany Sebastian Żukowski, piłkarz Falubazu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół OKS-u Świt rozpoczął w zmienionym składzie, za Patryka Baranowskiego wszedł Kacper Wojdak. W 54. minucie Rafał Ostrowski zastąpił Kacpra Lechowicza.

Między 55. a 64. minutą, boisko opuścili piłkarze OKS-u Świt: Maciej Wyganowski, Przemysław Brzeziański, Piotr Wojtasiak, na ich miejsce weszli: Dawid Kisły, Krzysztof Filipowicz, Adam Nagórski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mariusza Kaczmarczyka, Dawida Czarneckiego zajęli: Krzysztof Staskiewicz, Przemyslaw Mycan.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników OKS-u Świt w 68. minucie spotkania, gdy Shuma Nagamatsu zdobył pierwszą bramkę. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Adrianowi Machowi z drużyny OKS-u Świt.

W 70. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik OKS-u Świt Kacper Wojdak. W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jakuba Babija z Falubazu, a w 73. minucie Patryka Bila z drużyny przeciwnej.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół OKS-u Świt przyniosły efekt bramkowy. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Patryk Bil.

Drużyna Falubazu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół OKS-u Świt, strzelając kolejnego gola. Na pięć minut przed zakończeniem starcia celnym strzałem popisał się Krzysztof Filipowicz.

W 86. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Dawidowi Kisłemu, piłkarzowi OKS-u Świt. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 88. minucie, w drużynie Falubazu za Artura Maleckiego wszedł Łukasz Maćkowiak, a w zespole OKS-u Świt Shuma Nagamatsu zmienił Pawela Krawca.

W 90. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Falubazu Jakub Babij. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-4.

Oskar Potoczny
11′ Michał Łokietek
Maciej Wyganowski
Rafał Ostrowski
Adam Ładziak
90′ (samob.) 71′ Jakub Babij
Adrian Mach69′
Dawid Czarnecki
Shuma Nagamatsu  68′
26′ Martins Ekwueme
Piotr Wojtasiak
Artur Malecki
Przemysław Brzeziański
30′ Sebastian Żukowski
Szymon Kapelusz

Sędzia przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Falubazu w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej trzy.

Zespół Falubazu w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna OKS-u Świt w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.