Puchar Polski: GKS Tychy '71 - Wisła Płock 1-2 (0-1)

15 sierpnia na Stadionie Miejskim odbył się mecz rozgrywek o Puchar Polski pomiędzy drużynami GKS-u Tychy a Wisły Płock. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Wisły Płock 2-1, który wywalczyła awans. Starcie obejrzało 2,084 widzów.

Polska - Puchar Polski
2020-08-15 19:00 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 2084 | Arbiter: M. Opaliński
M. Szwoch 51'

Od pierwszych minut drużyna Wisły Płock zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu GKS-u Tychy była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 22. minucie żółtą kartkę dostał Filip Lesniak, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Wisły Płock w 26. minucie spotkania, gdy Cillian Sheridan strzelił pierwszego gola. W 30. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Oskarowi Paprzyckiemu z drużyny gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Wisły Płock.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wisły Płock w 51. minucie spotkania, gdy Mateusz Szwoch zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Wisła Płock: Angelowi Garcii w 54. i Jakubowi Rzeźniczakowi w 58. minucie.

W tej samej minucie w drużynie GKS-u Tychy doszło do zmiany. Bartosz Biel wszedł za Łukasza Monetę. W tej samej minucie Szymon Lewicki został zmieniony przez Damiana Nowaka. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Oskar Paprzycki z drużyny gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 30. minucie.

Między 67. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Wisły Płock: Filip Lesniak, Hubert Adamczyk, Dawid Kocyła, Cillian Sheridan, Pawel Żuk, na ich miejsce weszli: Damian Rasak, Torgil Øwre, Adrian Szczutowski, Patryk Tuszyński, Aleksander Pawlak. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sebastiana Stebleckiego, Łukasza Grzeszczyka, Dominika Połapa zajęli: Kacper Piątek, Jakub Piątek, Bartosz Szeliga. W 74. minucie żółtą kartką został ukarany Dominik Połap, piłkarz GKS-u Tychy.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W samej końcówce pojedynku na listę strzelców wpisał się Kamil Szymura.

Zespołowi GKS-u Tychy zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Wisły Płock.

Angel Garcia54′
 89′ Kamil Szymura
Damian Michalski
Jan Biegański
Jakub Rzeźniczak58′
Łukasz Grzeszczyk
Alan Uryga
30′ 66′ Oskar Paprzycki
Pawel Żuk
74′ Dominik Połap