Puchar Polski: Cracovia - Legia Warszawa 3-0 (2-0)

7 lipca na Stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Polski pomiędzy drużynami Cracovii a Legii. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Cracovii 3-0, który wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 3,498 widzów.

Polska - Puchar Polski
2020-07-07 20:00 | Stadion: Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego | Widzów: 3498 | Arbiter: B. Frankowski
Cracovia
Legia Warszawa
3
0
M. Wdowiak 6',84'
M. Helik 16'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Mateusz Wdowiak wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cracovii , strzelając gola w piątej minucie starcia.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Cracovii, zdobywając kolejną bramkę. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Michal Helik.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Cracovia: Ivanowi Fioliciowi w 25. minucie i Mateuszowi Wdowiakowi w pierwszej minucie doliczonego czasu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Legii wyszła w zmienionym składzie, za Andre'a Martinsa wszedł Maciej Rosołek. W 57. minucie Tomasz Pekhart zastąpił Pawła Wszołka.

W 65. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pelle'a van Amersfoorta z Cracovii, a w 71. minucie Michała Karbownika z drużyny przeciwnej. W 66. minucie Ivan Fiolić został zmieniony przez Milana Dimuna, a za Floriana Loshaja wszedł na boisko Thiago, co miało wzmocnić jedenastkę Cracovii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luisa Rochę na Pawła Stolarskiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cracovii w 82. minucie spotkania, gdy Mateusz Wdowiak strzelił trzeciego gola. Od 86. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Cracovii i dwie drużynie przeciwnej.

W 89. minucie w zespole Cracovii doszło do zmiany. Michal Sipľak wszedł za Mateusza Wdowiaka. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Michał Karbownik72′
 16′ Michał Helik
Artur Jędrzejczyk
David Jablonsky
Mateusz Wieteska
Kamil Pestka
Luis Rocha82′
92′ Sergiu Cătălin Hanca
Bartosz Slisz93′
66′ Pelle van Amersfoort
Andre Renato Soares Martins46′
25′ 66′ Ivan Fiolić
Mateusz Cholewiak
72′ Florian Loshaj
Walerian Gwilia
 6′, 84′ 46′ 90′ Mateusz Wdowiak
Lima Linhares Lucas Luquinhas
Rafael Lopes
Tomasz Pekhart57′
Michal Peszković
Radosław Cierzniak
90′ Michal Siplak
Ariel Mosór
66′ Milan Dimun
Paweł Stolarski82′
Michał Rakoczy
Inaki Astiz
72′ 87′ Thiago Rodrigues de Souza