Reklama

Reklama

Piłkarski Puchar Polski: Jagiellonia na Zawiszę z nowym-starym trenerem

Nowy-stary trener Michał Probierz, pod którego wodzą Jagiellonia w 2010 roku zdobyła Puchar Polski, może się okazać ważnym atutem zespołu w pierwszym półfinałowym meczu tych rozgrywek, w środę w Białymstoku, z Zawiszą Bydgoszcz.

W poniedziałek Probierz objął stanowisko po Piotrze Stokowcu, z którym klub rozwiązał umowę w związku ze słabymi wynikami zespołu w wiosennej rundzie rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy. W sobotę białostoczan rozgromił Lech, wygrywając w Poznaniu aż 6-1.

W Pucharze Polski Jagiellonii wiedzie się jednak lepiej. W ćwierćfinale pokonała Lechię Gdańsk, prowadzoną jeszcze wówczas właśnie przez trenera Probierza. I to po rewanżowym meczu z Jagiellonią (1-1) i odpadnięciu z rozgrywek pucharowych stracił on pracę w gdańskim klubie.

Reklama

- Wiem, że musimy zdecydowanie poprawić grę obronną i to jest podstawa - powiedział trener białostoczan.

Ma świadomość, że czasu na przygotowania do meczu z Zawiszą jest mało, ale ocenia, że Jagiellonia to zespół "w miarę doświadczony".

- Jest kwestia poukładania pewnych elementów gry, zachowania równowagi między ofensywą i defensywą,  wtedy na pewno jesteśmy w stanie u siebie osiągnąć korzystny wynik przed meczem rewanżowym - uważa Michał Probierz.

W jego ocenie, po meczu w Poznaniu piłkarze Jagiellonii muszą zrozumieć, że porażka jest wkalkulowana w życie sportowca. - Po porażce może być już tylko lepiej, bo gorzej być nie może - dodał Probierz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje